Біля Макухівського звалища планують збудувати сміттєпереробний завод: терміни поки не називають

Жителі Макухівки планували вдруге перекрити дорогу до міського сміттєзвалища. Однак місцева влада змогла знайти компроміс: укласти черговий меморандум та розробити дорожню карту будівництва сміттєпереробного заводу.

27 жовтня відбулася зустріч обласної влади з жителями Макухівки. Додамо, що 28 жовтня місцеві хотіли перекрити дорогу до Макухівського сміттєзвалища, адже міська влада не виконувала вимоги меморандуму. Документ передбачав закриття і рекультивацію сміттєзвалища.

Під час зустрічі місцеві презентували проєкт меморандуму щодо проєктування міського сміттєзвалища і зменшення його впливу на навколишнє середовище. Також запропонували розробити дорожню карту будівництва сміттєпереробного заводу.

Після опрацювання меморандуму, через 2 тижні, обласна влада та місцеві мають вдруге організувати зустріч. Поки ж документ перебуває на опрацюванні в профільному Департаменті Полтавської ОДА.

За словами заступника голови Полтавської ОДА Євгена Грекова, держадміністрація спільно з німецькою організацією GIZ і «Полтавською політехнікою» розробила регіональний план управління відходами до 2030 року. Документ передбачає будівництво кількох сміттєпереробних об’єктів на території області, зокрема в Полтавській ТГ.

«Досягнуто домовленості про виділення гранту на проведення попередніх робіт з розробки техніко-економічного обгрунтування щодо визначення технологій для майбутнього сміттєпереробного заводу на території Полтавської громади», — прокоментував Греков.

Для будівництва сміттєпереробного заводу необхідно знайти земельну ділянку. Однак відповідна робоча група запропонувала декілька варіантів, зокрема неподалік Макухівського сміттєзвалища.

Наразі в обласної влади відсутні орієнтовні терміни з будівництва сміттєперобного заводу. Але їх обіцяють зазначити у дорожній карті.

Нагадаємо, що Полтавське міське звалище використовують з 1956 року. Наразі його площа становить 17,4 гектара. Щодня до звалища привозять близько 200 тонн сміття.

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар