Більшість українців відзначають покращення у боротьбі з корупцією

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування і з'ясував, що 59% людей вважають, що в Україні дійсно є спроби боротися з корупцією та позитивні зрушення.

silmedia_zgcl/DG2kaL7Ig.jpeg

Водночас 34% українців обрали варіант відповіді, що останні справи є свідченням «безнадійної корумпованості України і позитивних змін немає». Соціологи розповіли, що раніше не ставили запитання у такому формулюванні, тому важко однозначно говорити про динаміку настроїв.

Узимку 2022-2023 років КМІС провів опитування щодо стану корупції. Одним із запитань було «Як Ви вважаєте, наскільки ефективно органами влади України ведеться боротьба з корупцією?». У 2018 році 25% українців відповіли «скоріше ефективно», то взимку 2022-2023 року – 50% людей.

«Тому ми можемо обережно припускати, що зараз думки українців щодо боротьби з корупцією більш оптимістичні, ніж були до широкомасштабного вторгнення (і порівняно з тим, що було до Революції Гідності)», − зазначають соціологи.

КМІС повідомляє, що із Заходу на Схід стає менше тих, хто вважає, що в Україні дійсно є спроби боротися з корупцією. На Заході 65% вважають, що боротьба є проти 32%, які, навпаки, вважають Україну «безнадійно корумпованою». У Центрі співвідношення 60% проти 34%, на Півдні – уже 53% проти 40%. На Сході вже трохи більше тих, хто негативно оцінює ситуацію – 49% проти 45%, які вважають, що боротьба з корупцією є.

silmedia_zgcl/TarW-YnSg.jpeg

Нагадаємо, більшість молоді бачить своє майбутнє в Україні — результати опитування.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар