Два обов'язкових предмети й більше завдань — що буде замість ЗНО у 2023 році

Минулого року у зв'язку з безпековою ситуацією в країні Зовнішнє незалежне оцінювання вперше замінили на альтернативну форму — Національний мультипредметний тест. Це комп'ютерне тестування в єдиній замкненій мережі. Цьогоріч абітурієнтів знову тестуватимуть за допомогою НМТ, однак з певними змінами.

silmedia_zgcl/KzTn7N14R.jpeg
Фото ілюстративне

Про це 13 лютого повідомив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко під час пресконференції.

У 2023 році НМТ матиме такі відмінності від торішнього тестування:

  • Обов'язкові предмети: українська мова і математика;
  • Третій предмет на вибір, крім географії;
  • Тривалість виконання завдань — 180 хвилин на три предмети;
  • Більша кількість завдань.

Завдання будуть скомпоновані по блоках. Абітурієнти зможуть самостійно розпоряджатися відведеним часом. Пробного тестування цьогоріч не буде, натомість на сайті Оцінювання якості освіти розмістять пробну версію питань, щоб кожен випускник міг спробувати свої сили.

Для того, щоб отримати на тестуванні порогові (прохідні) 100 балів необхідно дати правильну відповідь щонайменше на 10% від усіх питань тесту. Реєстрація на тестування розпочнеться у квітні, а проходження тесту заплановане на червень. Точні дати оприлюднять пізніше.

Усі ОВА отримають доручення про забезпечення безперебійного живлення в екзаменаційних центрах. Для цього розглядають генератори й інші варіанти.

Українські абітурієнти, які вимушено покинули країну через війну, також зможуть скласти тест. Для цього за кордоном створять тимчасові екзаменаційні центри. Торік такі були у 26 країнах. Дітям, які лишились на окупованих територіях, для проходження НМТ доведеться виїжджати на підконтрольну Україні територію або вступати до університетів за спеціальними процедурами.

Однак говорити про порядок складання тесту в доконаному часі не можна, адже поки ні Верховна Рада, ні Кабмін, ні Український центр не затвердили жодного офіційного документа, який би регулював процедуру. Це пов'язано з тим, що група депутатів наполягає, аби до переліку обов'язкових предметів включили історію України. Нині тривають обговорення.

Раніше ми писали, «Рускій воєнний корабль» — полтавці голосують за найкращу марку від «Укрпошти».

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар