Кожна десята лікарня пошкоджена, сотні медиків убиті чи викрадені: CNN опублікувала дані про атаки росії на медичну інфраструктуру

Під час повномасштабного вторгнення росії була тим чи іншим чином пошкоджена або зазнала руйнувань майже кожна 10-та українська лікарня, з деякими медичними установами це сталося неодноразово. При цьому майже 200 українських медиків, які під час війни мають бути захищені міжнародними законами про права людини, були вбиті, поранені, викрадені або заарештовані.

silmedia_zgcl/h6DBh6J4g.jpeg

Такі дані наведено у опублікованому CNN аналітичному звіті, до роботи над яким долучилися дослідники з США, Великої Британії, Швейцарії та України, а саме - неурядові організації EyeWitness to Atrocities, Insecurity Insight, The Media Initiative for Human Rights, Physicians for Human Rights та Український центр охорони здоров’я (UHC).

Так, дослідники задокументували 707 нападів на медичні заклади в період з лютого по грудень 2022 року. Це були як прямі обстріли та бомбардування, так і мародерство, відмова в доступі до медичної допомоги тощо.

Згідно з опитуванням Міжнародної організації з міграції ООН у грудні 2022 року, майже кожен третій українець через дії окупантів не має доступу до медичних послуг, і це число особливо велике у східних і південних частинах країни.

silmedia_zgcl/78CE2e1VR.jpeg

«Український центр охорони здоров’я» (UHC) у своєму звіті зазначає, що, наприклад, 80% закладів охорони здоров’я Маріуполя зруйновані, внаслідок чого приблизно 100 тис населення міста, які досі залишились там, можуть покладатися лише на себе. Особливо враховуючи, що більшою мірою це люди похилого віку або соціально вразливих категорій.

Але навіть далеко від лінії фронту мешканці українських громад часто відчувають на собі негативні наслідки російського вторгнення у вигляді додаткового навантаження на заклади охорони здоров’я, збоїв у їх роботі та ін. Це призводить до того, що люди не проводять необхідні обстеження, не приймають ліки, необхідні при хронічних захворюваннях, або ж страждають через психічні проблеми.

silmedia_zgcl/NKkwhe1Vg.jpeg

«Російські атаки мають вплив, який існує ще довго після фізичного пошкодження медичної будівлі. Це відсутність доступу до необхідної допомоги та основних ліків, що дестабілізує населення в цілому. Думаю, саме тому галузь охорони здоров’я часто стає мішенню», – заявив Крістіан Де Вос, співавтор звіту та керівник досліджень американської правозахисної неурядової організації.

CNN нагадує, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) веде власну базу даних про напади на медичні заклади, медичний транспорт та медперсонал в Україні. ВООЗ нарахувала 774 атаки з початку російського вторгнення до кінця 2022 року, включаючи 101 смертельний випадок та 131 поранення медичного персоналу та інших цивільних осіб.

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар