«Ми не хочемо русифікації» — на польських мапах перейменували Калінінград

Польська комісія стандартизації закордонних географічних найменувань рекомендувала називати російське місто Калінінград традиційним польським топонімом Крулевець.

silmedia_zgcl/R8yN0484g.jpeg

Про це повідомило міністерство розвитку Польщі, до чиєї компетенції входить робота комісії.

У Польщі зазначили, що "поглянути по-новому на питання нав'язаних назв" спонукала війна росії проти України, нав'язування "русского мира" та ведення рф інформаційної війни.

Зміна не вводить нових зобов’язань для підприємців чи необхідності оновлювати документи.

«Ми не хочемо русифікації в Польщі й тому вирішили змінити назву Калінінград і Калінінградська область рідною мовою. Імена нав'язані нам і штучні, які не пов'язані з нашою історією. Факт присвоєння великому прикордонному місту імені Калініна М.І., тобто злочинця, звинуваченого в т.ч. за винесення рішення про масове вбивство польських офіцерів у Катині у 1940 році, викликає негативні емоції у поляків», – вказує Вальдемар Буда, міністр розвитку та технологій.

Калінінград — російський ексклав, що межує з Польщею та Литвою. Комісія мотивувала зокрема тим, що Михайло Калінін, на честь якого в 1946 році перейменували приєднане до срср місто, підписав рішення про масове вбивство поляків у 1940 році — Катинський розстріл.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар