Новий пакет санкцій проти рф: що в ньому і коли його оголосять

США, Європа та інші ключові союзники України готують нові санкції проти росії, повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнаних співрозмовників, дотичних до цього процесу.

silmedia_zgcl/H_ipm-yVg.jpeg
Очікується, що на зустрічі в Хіросімі лідери G-7 розширять обмеження на технології та обладнання, які використовуються російською армією та промисловістю

Пакети будуть реалізовані індивідуально, але скоординовані. Ключова мета полягає в тому, щоб закрити лазівки в існуючих санкціях і боротися з їх обходом. Конкретні плани будуть оприлюднені під час зустрічі лідерів «Великої сімки» в Японії пізніше цього місяця.

Bloomberg констатує: численні раунди санкцій вдарили по російській економіці, але не завдали нокауту. Більше того - енергетичні доходи росії близькі до перевищення цільового рівня в умовах обмеження цін на нафту, встановленого G-7 та партнерами з Європейського Союзу. Це допомагає уряду рф стабілізувати бюджет, навіть якщо військові витрати різко зросли.

Нещодавно Банк росії прогнозував, що економіка зросте на 2% цього року, оскільки вплив санкцій згасає. Валовий внутрішній продукт, за цими ж прогнозами, начебто досягне довоєнного рівня до кінця 2024 року - набагато раніше, ніж прогнозували багато економістів.

Тому саміт G-7 має стати форумом для обговорення того, що спрацювало, а що ні, та які варіанти залишаються з точки зору подальшого тиску на російську економіку.

З огляду на те, що на певну частину російського торговельного та фінансового секторів уже накладено санкції, знайти нові зони, щоб суттєво обмежити можливості путіна фінансувати війну, нелегко.

За словами офіційних осіб, пакет ЄС, 11-й для блоку з лютого 2022 року, здебільшого зосереджуватиметься на прогалинах у вже введених санкціях. Пропозиції, які розглядаються, включають заборону транзиту багатьох товарів через росію. Ці заходи, що потребуватимуть підтримки всіх держав-членів ЄС, також запровадять нові санкції проти близько трьох десятків осіб. США та Японія готують власні пакети, кажуть обізнані з ситуацією співрозмовники. Канада працює над заходами, пов’язаними з правами людини, включаючи викрадення українських дітей, і санкціями проти російської оборонної промисловості.

Очікується, що на зустрічі в Хіросімі лідери G-7 розширять обмеження на технології та обладнання, які використовуються російською армією та промисловістю.

Що справді важливо: напередодні саміту країни G-7 також обговорюють зміну існуючого режиму санкцій із забороною на будь-який експорт. Тобто планується змінити сам принцип — експортувати заборонено ВСЕ, окрім винятків.

Якщо нові критерії будуть схвалені лідерами G-7, виключення, ймовірно, включатимуть сільськогосподарські товари, продукти харчування та ліки.

Очікується, що лідери G-7 також досягнуть прогресу в механізмі відстеження російських алмазів, що зрештою може прокласти шлях для обмежень на цю торгівлю.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар