Пентагон хоче перезапустити свої надсекретні програми в Україні — Washington Post

Пентагон закликає Конгрес відновити фінансування двох надсекретних програм в Україні, призупинених перед повномасштабним вторгненням росії у минулому році, пише Washington Post, посилаючись на коментарі ознайомлених з ситуацією чиновників.

silmedia_zgcl/IbmGDg1VR.png
Снаряд пролітає в небі над центром Києва наприкінці грудня. (Ед Рам для The Washington Post)

У разі схвалення це начебто дозволить американським підрозділам спеціальних операцій залучати українських оперативників для спостереження за переміщеннями російських військ і протидії дезінформації. Водночас, поки залишається незрозумілим, чи будуть американські військові працювати безпосередньо в Україні, чи просто будуть здійснювати нагляд з однієї з сусідніх країн НАТО. Адже наразі, згідно з офіційною інформацією, жоден американський військовослужбовець з початку повномасштабної війни не працював безпосередньо в Україні, окрім охорони американського посольства.

Щодо строків перезапуску цих надсекретних програм, то, швидше за все, це відбудеться вже у 2024 році, адже спочатку Пентагон має отримати фінансування, що навряд чи відбудеться раніше осені цього року.

«Коли ви призупиняєте ці речі через зміну масштабу конфлікту, ви втрачаєте доступ, — зазначає Марк Шварц, генерал у відставці, котрий очолював Сили спеціальних операцій США в Європі, коли ці програми були запущені у 2018 році, — а це означає, що ви втрачаєте інформацію про те, що насправді відбувається в конфлікті».

Завдяки таким програмам американський військовий персонал отримує безпосередній контроль над ситуацією через українських оперативників в зоні бойових дій.

Програми, про які йде мова, і які використовуються в Україні, вважаються формою «нерегулярного ведення війни» і призначені для використання проти противників, таких як росія та Китай, з якими Сполучені Штати «конкурують», а не перебувають у стані відкритого конфлікту.

Американський спецназ протягом багатьох років оплачував роботу іноземних військових та воєнізованих підрозділів на Близькому Сході, в Азії та Африці, використовуючи їх у контртерористичних операціях проти Аль-Каїди, Ісламської держави та їхніх філій.

Водночас, критики цього рішення стверджують, що така діяльність США ризикує втягнути Штати до більш прямої ролі у війні в Україні.


Редакція «Полтавської хвилі» зібралася, щоб писати не лише швидкі новини, але й хороші та корисні тексти для розумних людей. Підготовка деяких текстів займає тижні або й місяці. А матеріали з фронту завжди супроводжуютьсч ризиком для життя. Але ми віримо, що наша робота допомагає змінювати країну та суспільство на краще. Погані тексти — це швидко й дешево. Хороші — довго й дорого.

Щоб робити хороші, нам потрібна ваша допомога.

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар