Ще одна країна Африки розірвала дипломатичні відносини з Україною
6 серпня держава Ніґер оголосила, що розриває дипломатичні відносини з Україною. Африканська країна звинувачує Київ у підтримці «терористичних груп» та збирається звернутися до Радбезу ООН через Україну.
Про це повідомляє Al Arabiya.
Своє рішення новий військовий уряд Ніґеру пояснив тим, що Київ нібито підтримує «терористичні угруповання».
Речник уряду Амаду Абдрамане заявив, що Ніґер, «звернувся до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй з метою ухвалення рішення щодо української агресії».
5 серпня правляча хунта Малі розірвала дипломатичні відносини з Києвом через ймовірну причетність України до атаки повстанців-туарегів. Наприкінці липня вони розгромили групу урядових військ Малі та російських найманців із ПВК «Вагнер», які воюють на їхньому боці.
Також, міністерство закордонних справ Сенегалу викликало посла України Юрія Пивоварова через допис у Facebook посольства, де український дипломат нібито виказав підтримку повстанцям-туарегам у Малі.
Реакція українського МЗС
Українська сторона відкидає звинувачення Перехідного уряду Малі у нібито «підтримці Україною міжнародного тероризму» і залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії.
«Прикро, що Перехідний уряд Республіки Малі ухвалив рішення про розрив дипломатичних відносин з Україною, не провівши ретельне вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі, а також не надавши жодних доказів щодо причетності України до зазначеної події. При цьому ігнорується, що підконтрольні Кремлю військові структури, зокрема «Вагнер», використовують терористичні методи та є безпосередньо причетними до численних воєнних злочинів, вбивств цивільного населення та жорстокого поводження з військовополоненими як в Україні, так і в країнах Африки», — зазначили в заяві МЗС.
З чого все почалось
Наприкінці липня 2024 року у Малі повстанці-туареги повідомили про вбивство 84 російських бойовиків із ПВК «Вагнер» і 47 солдатів урядової армії Малі на півночі країни.
Згодом у соцмережах з'явився допис нібито від малійського повстанця з пропозицією передати Україні полонених «вагнерівців».
Представник ГУ Андрій Юсов заявляв, що повстанці у Малі отримали необхідну інформацію, яка допомогла їм провести операцію проти військових злочинців.
Що означає розрив дипломатичних відносин
У разі розриву відносин обидві сторони залишаються без двосторонньої комунікації у дипломатичній площині. Посли двох країн припиняють свою діяльність. Дипломатичні відносини між країнами відбуваються за посередництва третіх країн.
Ніґер і Малі керуються урядами, які прийшли до влади в результаті нещодавніх переворотів. Ці країни розірвали оборонні угоди з Францією і посилюють зараз натомість свої зв'язки з рф.
Україна немає жодних дипвідносин
Україна не встановлювала дипломатичні відносини з королівством Бутан, республікою Кірибаті, державою Науру, країною Сомалі, королівством Тонго та державою Папуа Нова Гвінея.
Також є три держави, з якими Україна розірвала дипломатичні відносини у 2022 році:
- Україна розірвала дипломатичні відносини з росією. Таке рішення ухвалили після визнання росією незалежності самопроголошених «днр» і «лнр»" та початком її вторгнення.
- Північна Корея теж заявила про визнання «днр» і «лнр». Дії Пхеньяна Київ розцінює як спробу підірвати суверенітет та територіальну цілісність України. Після цього Україна розірвала дипломатичні відносини з КНДР;
- У зв'язку зі злочинами режиму Башара Асада проти сирійського народу українська сторона закрила посольство України в Сирії в 2016 році. У 2018 році закрили сирійське посольство в Києві. 29 червня 2022 року Сирія визнала незалежність «днр» і «лнр», після чого року Україна розірвала відносини з Сирією.
Нагадаємо, без вільної України не може бути вільної Європи: як світові лідери реагують на війну.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.