«Страшно, що нікого по собі не залишиш»: український воїн заморозив сперму перед поверненням на фронт
Associated Press у своєму матеріалі розповідає, що українські військові все частіше користуються послугами медичних клінік, аби заморозити свою сперму, і, таким чином, мати можливість продовжити рід у випадку смерті чи каліцтва.
Видання провело інтерв’ю з військовим Віталієм Хронюком та його партнеркою Анною Сокуренко. 29-річний захисник скористався послугою кріоконсервації — це процес заморожування сперми або яйцеклітин. До цієї технології вдаються ті українські військові, які переймаються можливістю не повернутися додому з війни.
«Померти не страшно, але страшно, коли нікого по собі не залишиш», — зазначив Хронюк.
Під час відпустки вдома в січні цього року він і його партнерка поїхали в приватну клініку IVMED в Києві, яка надає цю послугу для військових за ціну від 55 доларів. Головний лікар Галина Стрелко повідомила, що з моменту повномасштабного вторгнення росії у клініці заморозили сперму близько 100 українських військових.
«У нас немає зброї, ми не можемо воювати, але те, що ми робимо, теж важливо», – зазначила Стрелко.
24-річна Анна Сокуренко, партнерка Хронюка, спочатку не була впевнена, що хоче вирішити питання таким способом. «Було дуже боляче усвідомлювати, що є ймовірність, що він не повернеться», — розповіла Сокуренко, додавши, що їй знадобилася ніч на роздуми, щоб погодитися.
У свою чергу, 37-річна Наталія Киркач-Антоненко вже втратила чоловіка у цій війні. Вона завагітніла, коли приїздила до нього у прифронтове місто за кілька місяців до його загибелі в бою. Водночас, під час її вагітності чоловік Віталій, за 10 днів до своєї смерті в листопаді, приїхав у невелику відпустку до Києва і пішов на УЗД своєї ненародженої доньки. Тоді ж він відвідав клініку, щоб заморозити свою сперму.
Киркач-Антоненко сподівається врешті-решт народити ще одну дитину за допомогою цієї сперми.
«Ми любили один одного неймовірно сильно протягом 18 років», — розповіла вона.
Жінка бачить в кріоконсервації один зі способів боротьби за майбутнє нашої країни.
«Їхні батьки робили все можливе, щоб це майбутнє відбулося. Тепер наша черга – жінки можуть боротися за майбутнє України, виховуючи гідних людей. Людей, які зможуть продовжувати змінювати країну на краще», – прокоментувала вона.