У США народилися дві дівчинки, «зачаті» роботом — як його створили
Інженери з Барселони створили робота, який вводить сперму в яйцеклітину, і відправили його DHL до Нью-Йорка. Вони пішли за ним у тамтешню клініку під назвою New Hope Fertility Center.
Про це пише MIT Technology Review.
Щоб сконструювати робота, який вміє керувати роботизованою голкою знадобився навіть контролер Sony PlayStation 5. Його використав один з інженерів, який не має реального досвіду в медицині фертильності.
Результатом експериментів стали здорові ембріони, а тепер і дві дівчинки, які, як вони стверджують, є першими людьми, народженими після запліднення «роботом».
«Я був спокійний. Саме в цей момент я подумав: "Це лише ще один експеримент"», — каже Едуард Альба, студент-інженер-механік, який керував пристроєм для введення сперми.
У стартап-компанії Overture Life, яка розробила робота, кажуть, що пристрій є першим кроком до автоматизації екстракорпорального запліднення, або ЕКЗ, і потенційно робить процедуру менш дорогою та набагато більш поширеною, ніж сьогодні.
Наразі в лабораторіях ЕКО працюють кваліфіковані ембріологи, які заробляють понад $125 000 на рік, щоб делікатно працювати зі спермою та яйцеклітинами за допомогою ультратонких порожнистих голок під мікроскопом.
Наразі Overture зібрав близько $37 млн від інвесторів. У стартап інвестувала навіть Сьюзен Войчіцкі — колишня генеральна директорка YouTube.
Але повністю автоматизувати ЕКЗ буде непросто. Тільки уявіть собі спробу зробити робота-стоматолога. Концепція з пробірки включає десяток процедур, і робот Overture поки виконує лише одну з них, і то частково.
Відео, яке демонструє «роботоване» запліднення яйцеклітини в Overture Life Sciences. Вібруюча голка проколює яйцеклітину, відкладаючи один сперматозоїд.
«Концепція надзвичайна, але це лише маленький крок», — каже Джанп’єро Палермо, лікар із фертильності в Weill Cornell Medical Center, якому приписують розробку процедури запліднення, відомої як інтрацитоплазматична ін’єкція сперми, або ICSI, у 1990-х роках.
Надрукована на 3D-принтері мікролюлька, розроблена Fertilis, призначена для перенесення однієї людської яйцеклітини.
Кілька років тому Томпсон бачив зображення крихітної Ейфелевої вежі, висотою всього один міліметр. Він був виготовлений за допомогою нового типу адитивного 3D-друку, в якому світлові промені спрямовані на затвердіння рідких полімерів. Він вирішив, що це потрібний прорив, оскільки він дозволить йому побудувати «ящик або клітку навколо ембріона».
Відео, зняте за допомогою мікроскопа, показує, як мікроголка проникає в яйця, які зберігаються в надрукованих на 3D стручках або колисках. Яйце має діаметр близько 0,1 мм.
Можливі плани створити «автономну» роботизовану робочу станцію, яка може запліднювати яйцеклітини та культивувати ембріони, і сподівається продемонструвати всі ключові кроки цього року. Але Коен допускає, що автоматизація може зайняти деякий час, щоб стати реальністю:
«Це відбуватиметься крок за кроком. Навіть те, що здається очевидним, потребує 10 років, щоб прижити, і 20, щоб налагодити».
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.