Українські спортсмени здобули 35 медалей протягом 6 днів Паралімпіади

Українці виграли 5 золотих, 12 срібних та 18 бронзових медалей на Паралімпійських іграх 2024 у Парижі. Україна опинилася на 10 місці за кількістю медалей поміж інших країн.

Ігор Цвєтов

Хто здобув золото

Денис Остапченко отримав перше місце під час 50-метрівки на спині у класі S3. Плавець випередив срібного призера, німця Йозіа Тіма Александера Топфа, на 1.90 секунди.

Денис Остапченко

Оксана Зубковська здобула золоту медаль в змаганнях зі стрибків у довжину класу T12. До цього спортсменка вигравала золоті медалі в стрибках у довжину на чотирьох попередніх Паралімпійських іграх.

Оксана Зубковська

Олександр Комаров виграв золоту медаль у плаванні на дистанції 100 м вільним стилем у класі S5. Фінішу плавець дістався за 1:07.77 хвилини, що є новим паралімпійським рекордом класу S5.

Олександр Комаров

Плавець Михайло Сербін побив власний світовий рекорд від 2023 року та зайняв перше місце у плаванні на спині 100 метрів у класі S11.

Михайло Сербін

Бігун Ігор Цвєтов отримав "золото" на дистанції 100 метрів у класі Т35.

Ігор Цвєтов

Думки українських паралімпійців про участь нейтральних.

«Враження яскраві, якщо подивитися на мене. Гарна конкуренція, дуже психологічно нелегко було бігти з "нейтральними" атлетами. Вони ще в колрумі запитали, чи можуть нам тиснути руки — сказала, що нам неприємно з ними спілкуватися, не те, щоб тиснути руки. Це, звісно, провокації», розповіла бігунка Оксана Ботурчук, яка кваліфікувалась з першого місця своєї відбіркової групи, фінішувавши за 58.22 секунд, на сайті «Суспільне спорт».
«Авжеж, цінніше [стояти над росіянами на подіумі]. Інакше бути не може», — поділився бігун Ігор Цвєтов на сайті «Суспільне спорт».
«Лютий-березень я провів у підвалі, нормально не спав, не міг тренуватися. А вони ("нейтральні" росіяни) собі тренувалися спокійно, веселяться, посміхаються. Вони ніхто не "нейтральні", вони всі приїдуть додому і будуть підтримувати війну, фотографуватися з героями "СВО", депутатами — тими, хто нас вбиває», — повідомив легкоатлет Олександр Литвиненко, який здобув бронзову медаль у стрибках у довжину у класі T36 на сайті «Суспільне спорт».