Українським медикам, які вимушено перебувають за кордоном і планують працювати там, спростили процедуру підтвердження кваліфікації.
Про ухвалення відповідної постанови 17 лютого повідомили у МОЗ.
Можливість отримати спрощену процедуру підтвердження кваліфікації мають медичні, фармацевтичні та інші працівники сфери охорони здоров'я, а також фахівці з реабілітації, професіонали з вищою немедичною освітою, які працюють у сфері охорони здоров'я.
Видання подібного документу є поширеною практикою для країн Європейського Союзу.
«Уже декілька країн-партнерок України висловили готовність створити спрощену процедуру працевлаштування для українських медичних працівників. Така практика дасть можливість тимчасово працевлаштуватися за спеціальністю у закордонні лікувальні заклади», – наголосили у МОЗ.
Перевірятимуть документи та прийматимуть рішення щодо його результату впродовж 30 днів з дня отримання заяви.
Щоб підтвердити кваліфікацію за кордоном потрібно:
- звернутися із заявою про верифікацію до органу управління закладу охорони здоров’я, в якому працював до виїзду з України;
- заповнити анкету;
- надати сканкопії чи фотокопію підтверджувальних документів (український паспорт, документ про освіту).
- при наявності варто додати: сертифікат лікаря-спеціаліста, посвідчення про кваліфікацію та її підвищення, сертифікат про участь у заходах професійного росту, трудову книжку, посвідчення члена профспілки.
У разі позитивного результату, медики отримають на електронну пошту довідку про освіту, кваліфікацію та професійний досвід (українською та англійською мовами).
Також фахівців з реабілітації, професіонали з вищою немедичною освітою, які працюють у сфері охорони здоров'я.