Незважаючи на падіння довіри українців до телемарафону «Єдині новини» та критику через скандали, уряд не має наміру припиняти його роботу. Міністр культури та інформаційної політики Микола Точицький наголосив на важливості марафону для інформування громадян про події на фронті.
На початку повномасштабного російського вторгнення до України, заупустили загальнонаціональний інформаційний телемарафон «Єдині новини».
У ньому об'єдналися центральні телеканали. Серед них: Суспільне, 1+1, «ТРК Україна» («Україна 24»), ICTV/СТБ, «Рада» та «Інтер».
У 2023 році на виробництво контенту для телемарафонів «Єдині новини» та FreeДом витратили 842,2 млн грн. З початку 2024 — майже 800 млн бюджетних коштів.
На початку лютогоо 2024 року, національному телемарафону довіряли 36% українців, не довіряли – 47%.
Незаважаючи на втрату довіри до марафону та скандали, зупиняти його не збираються. Про це заявив новий міністр культури та інформації політики Микола Точицький.
«Щодо марафону, він був, є і буде. Потрібно шукати форму, щоб була зацікавленість у громадськості. Є велика кількість людей, які його дивляться, і це так само важливо доносити єдиним голосом те, що відбувається на фронті. Якщо будуть певні запитання, що саме не подобається, то я готовий буду з вами на цю тему поспілкуватись», — зазначив Точицький.
За час свого існування телемарафон не уникнув скандалів та казусів. Наприклад, 16 січня, глядачі етеру побачили мапу, на якій Крим позначений територією росії.
Раніше, ще навесні 2022 року канали з пулу Петра Порошенка вимкнули з ефіру. За словами радника голови Офісу президента Михайла Подоляка це зробили через «нарцисизм» п’ятого президента України.
«Рішення про відключення абсолютно й однозначно незаконне, оскільки не існує жодного документа, який би давав підстави концерну РРТ вночі відключати телеканали від мовлення. Немає жодного рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення — єдиного органу, який має право ухвалювати рішення щодо ефіру телеканалів. РНБОУ раніше, до речі, заявляло, що не має повноважень закривати канали», — заявили телеканали.
За даними дослідження «Детектор медіа», ведучі, сценаристи та режисери марафону неодноразово порушували правила журналістської етики. В етері використовували архівні відео й не попереджали про це, також лунала емоційна лайка, як від спікерів, так і від ведучих.
Детальніше про кожен телеканал можна дізнатися у моніторингу етеру за 5-6 червня 2024 року.
У 2023 році Державний департамент США вніс «Єдині новини» до свого звіту про порушення прав людини в Україні за 2023 рік.
«Наприклад, національний телевізійний марафон — ротаційна платформа каналів, які дотримуються урядової лінії у висвітленні війни — уможливив безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами в прайм-тайм. Більше того, деякі ЗМІ повідомляли про те, що вже навесні 2022 року їх позбавили вигідних контрактів на наземне мовлення та чинили тиск з боку Офісу президента», — наголошується у документі.