Всі формальності щодо навчання українців на F-16 вирішать протягом червня

Європейські союзники України мають намір вже в червні завершити всі формальності і розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Про це заявив виконуючий обов’язки міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен, передає Bloomberg.

silmedia_zgcl/PmZX84wVR.jpeg
Німеччина не має F-16, але однією з можливостей може бути проведення тренувань на авіабазі США в Рамштайні
«Спочатку нам потрібно проговорити всі деталі про навчання, а після цього ми можемо обговорити і безпосередньо передачу F-16», – сказав Троельс Лунд Поульсен журналістам перед зустріччю з колегами з питань оборони в Брюсселі.

«Я очікую, що в червні у нас будуть завершені формальності, і після цього ми зможемо розпочати навчання», — додав Поульсен, зазначивши, що знадобиться цілих шість місяців навчання та підготовки, перш ніж українські пілоти зможуть почати експлуатацію F-16.

Хоча навчання проходитиме в Європі, для цього потрібен дозвіл США, оскільки літак американського виробництва. Жодна країна ще офіційно не взяла на себе зобов’язання постачати F-16 в Україну.

«Ми пришвидшимося зараз, оскільки ми знаємо, що у нас є зелене світло для навчання на F-16», - сказала журналістам міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Данський міністр додав, що окрім його країни, Нідерланди, Бельгія та Велика Британія заявили про готовність офіційно співпрацювати у навчанні, але він очікує, що інші країни приєднаються до цього процесу.

Відповідаючи на запитання щодо надання засобів для навчання F-16, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус сказав, що його уряд вивчає цей варіант. Ніяких подробиць Пісторіус не повідомив. Німеччина не має F-16, але однією з можливостей може бути проведення тренувань на авіабазі США в Рамштайні.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур порівняв рішення про винищувачі та початкові коливання союзників щодо відправки танків в Україну. Він зазначив, що передати винищувачі буде складніше через необхідність наявності аеродромів, ланцюжків поставок і навчання пілотів.

«Чим швидше ми зможемо підготуватися до цього навчання, тим краще, — сказав Певкур, — я вірю, що ми побачимо F-16 в українському небі зовсім скоро».
Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар