12-річна українка, яка втратила ноги під час обстрілу, пробіжить Бостонський марафон

13 квітня у Бостонському марафоні візьме участь 12-річна Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час російської ракетної атаки по вокзалу в Краматорську.

silmedia_zgcl/nA-i_PxSR.jpeg
Яна Степаненко. Фото: Роман Кайман

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Яна Степаненко бігтиме на протезах п'ятикілометрову дистанцію. Дівчинка впродовж двох місяців готується до участі в марафоні. Вона тренується чотири рази на тиждень: двічі в Національному реабілітаційному центрі «Незламні» (Unbroken) із фізичним терапевтом і ще двічі на велотреку й стадіоні з професійними тренерами бігового клубу PROBIG.

Восени 2023 року Яна Степаненко брала участь у львівському півмарафоні. У міськраді зазначили, що тоді дівчина тільки вчилася користуватися біговими протезами. Разом з іншими пацієнтами центру UNBROKEN Яна здолала символічну «Милю незламності» довжиною в 70 метрів.

«Своєю участю у всесвітньо відомому марафоні юна українка прагне нагадати світові, що війна в її країні триває, продовжують страждати та гинути діти і дорослі, скалічено тисячі життів і щодня зростає кількість людей з ампутаціями. Та попри все, українці залишаються незламними», — розповіли у Львівській міськраді.

Також Яна бігтиме Бостонський марафон, щоб зібрати 615 тисяч гривень на спортивний протез для пораненого 30-річного захисника Олександра Рясного, який втратив ногу на Запорізькому напрямку. Долучитися до збору можна за посиланням.

Бостонський марафон – один із найбільших і найпрестижніших у світі. Участь у ньому щороку бере близько 30 тисяч людей зі всього світу.

Нагадаємо, латвієць пробіжить 100 км без їжі та одягу, щоб підтримати Україну.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар