24% українців досі не використовують українську в повсякденні: дослідження

Порівняно з попередніми роками, зросла частка українців, які пишаються державними символами України та українською мовою.

silmedia_zgcl/ps5qTWnSR.jpeg
Ілюстративне фото STEM/MARK

Про це повідомляють у Національному інституті стратегічних досліджень.

Серед українців Прапором України пишаються з 26% у 2011 р. до 75 % у 2023 р., Гербом України з 25 % до 74 %, Гімном України з 22,5 % до 69 %.

Також серед опитаних з 32 % до 74 % зросла частка тих, хто пишається державною мовою України (українську мову вважають рідною 86 % респондентів і мовою повсякденного спілкування – 76 %, що є найбільшими показниками за всю історію незалежності України).

Пишається Прапором України більшість мешканців усіх регіонів (від 84 % – на Заході країни до 66 % – на Сході); Гербом України – від 82 % – на Заході країни до 67 % – на Сході; Гімном України – від 80 % – на Заході країни до 56,5 % – на Сході), державною мовою України – від 86 % – на Заході країни до 64 % – на Сході)

За даними соціологічних досліджень, українці мають високий рівень резистентності до викликів війни, готовності вести її до перемоги і не йти на поступки ворогу, які загрожували б суверенітету і самому існуванню Української держави. Серед основних ознак патріотизму громадяни особливо відзначають проактивну громадянську позицію, виявлену у волонтерській діяльності, і готовність захищати свою країну в лавах ЗСУ. В емоційному ставленні до своєї Батьківщини превалюють позитивні та мотивуючі почуття.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар