98% європейців дихають шкідливим забрудненим повітрям — дослідження

Дослідження видання The Guardian свідчить, що 98% європейців дихають шкідливим забрудненим повітрям, що, як наслідок, призводить до 400 тис смертей на рік.

Дослідження Guardian опирається на аналіз даних, зібраних за допомогою передової методології, включаючи детальні супутникові зображення та вимірювання з понад 1400 наземних станцій моніторингу.

silmedia_zgcl/Aojw49iSR.png
The Guardian працювала спільно з експертами, щоб створити карту, яка показує найбільш постраждалі райони на континенті

Ці дані демонструють, що 98% людей живуть у районах із дуже шкідливим, забрудненим дрібними твердими частинками повітрям, що не відповідає нормам, встановленим Всесвітньою організацією охорони здоров’я. А майже дві третини європейців живуть у регіонах, де якість повітря більш ніж удвічі гірша за рекомендовані ВООЗ параметри.

Автори дослідження стверджують, що найгірша ситуація у Північній Македонії, де майже дві третини людей живуть у районах з рівнем забруднення, що більш ніж у чотири рази перевищує нормативи ВООЗ. А у деяких регіонах країни, включно зі столицею Скоп’є, такий рівень перевищує норму в шість разів.

Видання пише, що в цілому ситуація в Східній Європі значно гірша, ніж у Західній. Виняток — це частина Італії, де більше третини жителів долини По та прилеглих районів на півночі країни дихають повітрям, що в чотири рази перевищує показник ВООЗ щодо небезпечних частинок.

The Guardian працювала спільно з експертами з питань забруднення, щоб створити інтерактивну карту, яка показує найбільш постраждалі райони на континенті.

Вимірювання стосуються PM2,5 – крихітних частинок у повітрі, які здебільшого утворюються під час спалювання палива. Деякі з них можуть проходити через легені та потрапляти в кров, вражаючи майже всі органи тіла. Поточні рекомендації ВООЗ стверджують, що середньорічна концентрація PM2,5 не повинна перевищувати 5 мікрограмів на кубічний метр (мкг/м3). Новий аналіз показав, що лише 2% населення Європи проживає в регіонах, де зафіксовані ці показники.

silmedia_zgcl/rBKZSriSg.png

Експерти кажуть, що забруднення PM2,5 спричиняє близько 400 000 смертей на рік на всьому континенті.

«Це серйозна криза охорони здоров’я», — сказав Роель Вермеулен, професор Утрехтського університету, який очолював групу дослідників, що зібрала дані. «Ми чітко бачимо, що майже всі в Європі дихають нездоровим повітрям».

У Німеччині три чверті населення живуть з показниками повітря, що більш ніж удвічі перевищують норми ВООЗ. В Іспанії цей показник становить 49%, а у Франції – 37%.

Забруднення повітря стало ключовою проблемою в Європі, і на керівні органи ЄС тиснуть, аби вони робили більше для подолання зростаючої кризи охорони здоров’я. Експерти вказують на докази, що забруднення повітря впливає майже на кожен орган тіла та пов’язане з величезним спектром проблем зі здоров’ям від захворювань серця та легенів до раку та діабету, від депресії та психічних захворювань до когнітивних розладів та низької ваги при народженні.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар