Американські журналісти розповіли про ситуацію на Запорізькому напрямку фронту

Журналісти видання New York Times розповіли, що Збройні сили України перебувають в оборонному режимі, а на південній частині Херсонщини українські бійці наступають через річку Дніпро.

silmedia_zgcl/hoPuEQFIR.webp

Про це пише американська газета New York Times.

Журналісти зазначили, що українським військовим вдалося просунутися до Роботиного на південному сході Запорізької області. Нині в окопах навколо міста російські підрозділи щодня атакують. За словами командирів, українські війська намагаються негайно контратакувати, якщо втрачають позиції.

silmedia_zgcl/aTl_PQKSR.webp

Український військовий з позивним «Планшет» описав ситуацію на фронті, як «гру в пінг-понг».

За його словами, «ділянка землі в 100−200 метрів постійно то захоплюється, то відвойовується».

Журналісти NYT зазначають, що моральний дух військовослужбовців ЗСУ залишається високим попри втому та втрати.

silmedia_zgcl/YdujPwKIR.webp

У статті йдеться, що останніми днями росіяни зосередилася на бомбардуваннях великих міст України, щоб вимотати цивільне населення. Особливо руйнівними залишаються російські повітряні удари, під час яких застосовують керовані авіабомби, що несуть 500 кг вибухівки.

silmedia_zgcl/WqMkswFSg.webp

«Вони їх скидають парами, вісім штук протягом години», — розповів журналістам 27-річний український військовий із позивним «Кіт». Він зазначає, що звук при цьому такий, наче «на тебе падає винищувач», або «відкривається брама пекла».

Журналісти зазначають, що Оріхів раніше було командним центром контрнаступу. Через руйнування авіабомб місто практично спорожніло. Вулиці вкриті вирвами від потужних вибухів, будівлі зруйновані.

silmedia_zgcl/pzM4sQFSg.jpeg

Американські журналісти розповіли, що росіяни частіше використовують FPV-дрони, через що українські солдати змушені відмовлятися від машин у прифронтових районах і пересуватися пішки. Військові зазначають, що такі походи відбуваються у темряві крізь дощ і багнюку.

Українські солдати зазначили, що часто використовують безпілотники замість артилерії через дефіцит снарядів. Натомість російські військові використовують дрони не лише для ударів по ЗСУ, а й для диверсій.

silmedia_zgcl/Y3fHUwKSg.webp

«Планшет» розповів, що росіяни іноді відтворюють з дронів звуки стрілянини, щоб українські військові подумали, що на них наступають і показали свої позиції.

Також росіяни використовують дрони для скидання гранат зі сльозогінним газом.

«Він спричинює сильний біль в очах і печіння, як шматок вугілля у горлі, ви не можете дихати», — розповів український захисник.
silmedia_zgcl/FylVUQFIR.webp

Командир розвідроти 117-ї бригади, який використовує позивний «Бандерас» що у них є зброя, але не вистачає людей.

Попри все, українські захисники продовжують знищувати російську техніку та військових власними дронами та іншими засобами.

Нагадаємо, у ГУР показали відео підпалу бомбардувальника Су-34 на російському аеродромі.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар