Багатоходівка від Ердогана: в обмін на допуск Швеції в НАТО він вимагає вступу Туреччини в ЄС

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган висуває вимогу щодо вступу його країни до Європейського Союзу в обмін на позитивне рішення від Туреччини стосовно вступу Швеції до НАТО.

Водночас більшість європейських політиків наразі сходяться на думці, що таку вимогу неможливою виконати, передає Bloomberg.

silmedia_zgcl/CVo8BmC4R.png
Ці коментарі президента Туреччини ускладнюють розширення військового альянсу напередодні саміту у Вільнюсі
«Спочатку відкрийте шлях для Туреччини в ЄС, після цього ми відкриємо шлях для Швеції в НАТО так само, як ми зробили це для Фінляндії», – сказав Ердоган на прес-конференції в Стамбулі перед від’їздом до Вільнюса, критикуючи країни, які «змушують Туреччину чекати біля дверей ЄС майже 50 років».

Ці коментарі президента Туреччини ускладнюють розширення військового альянсу напередодні саміту у Вільнюсі, на якому Швеція сподівалася завершити свій вступ в альянс. Понад рік Туреччина відкладала заявку Швеції на вступ до Організації Північноатлантичного договору начебто через занепокоєння, що вона була надто м’якою у боротьбі з тероризмом.

Туреччина прагне приєднатися до ЄС з 1980-х років. Офіційні переговори, які розпочалися в 2005 році, надовго зупинилися через розбіжності щодо прав людини, незалежності судової системи та енергетичних розвідок Анкари в спірних водах навколо Кіпру.

«Вступ нових членів до НАТО та розширення ЄС і шлях вступу до ЄС — це два окремі процеси», — заявила прес-секретар Єврокомісії Дана Спінант журналістам у Брюсселі.

Вона додала, що ЄС має дуже структурований процес розширення, і є дуже чіткий набір кроків для цього, закликаючи не пов’язувати ці питання.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар