Байден дав добро на передачу Україні касетних боєприпасів

Президент США Джо Байден схвалив надання Україні касетних боєприпасів, а про вилучення цієї зброї з запасів Міністерства оборони США має бути оголошено в п’ятницю, пише The Washington Post.

Цей крок, який передбачає обхід закону США, що забороняє виробництво, використання або передачу касетних боєприпасів, стався на тлі занепокоєння з приводу затримки контрнаступу Києва проти російських військ і скорочення західних запасів звичайної артилерії.

silmedia_zgcl/TwaOA_r4g.jpeg
Поранені українські бійці отримують допомогу під містом Лисичанськ після влучення російської касетної бомби

Це сталося після місяців внутрішніх дебатів щодо того, чи потрібно постачати спірні боєприпаси, які заборонені більшістю країн світу.

Касетна зброя вибухає в повітрі над ціллю, випускаючи від десятків до сотень менших суббоєприпасів на великій території.

Понад 120 країн приєдналися до конвенції, яка забороняє їх використання як негуманне та невибіркове, значною мірою через високий рівень несправностей, які засмічують ландшафт суббоєприпасами, що не вибухнули. Втім, вісім із 31 члена НАТО, включаючи Сполучені Штати, не ратифікували конвенцію.

Основна зброя, яка буде передана Україні — це артилерійський снаряд М864, вперше виготовлений у 1987 році. Він вистрілюється зі 155-мм гаубиць, наданих Україні Сполученими Штатами та іншими західними країнами.

Хоча Сполучені Штати використовували касетні боєприпаси в кожній великій війні, починаючи з Кореї, нові боєприпаси не вироблялися роками. Але за підрахунками Human Rights Watch, взятими зі звітів Міністерства оборони, у військових запасах залишається 4,7 мільйона касетних снарядів, ракет і бомб, що містять понад 500 мільйонів суббоєприпасів.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар