Бельгійську газову компанію визнали спонсором війни в Україні

Національне агентство України з питань запобігання корупції внесло бельгійського оператора газової системи Fluxys до переліку міжнародних спонсорів війни.

silmedia_zgcl/63NPjxHSg.png

Про це повідомляє НАЗК.

Бельгійський оператор надає свої потужності компанії «Ямал СПГ», мажоритарна частка якої належить російській газовій компанії «Новатек». Вона належить російським олігархам Леоніду Міхельсону та Геннадію Тимченку і є основним постачальником російського скрапленого природного газу на міжнародні ринки. Міхельсон і Тимченко входять до найближчого оточення володимира путіна.

«Щонайменше третина витрат російського бюджету йде на війну. Послуги Fluxys допомагають росії поповнити його в цьому році на 800 мільйонів євро. Це вісім винищувачів Су-35. Або ж 800 ракет Калібр, якими атакуватиме енергетичну інфраструктуру України взимку та вбиватиме українців. Це загальновідомі факти. Fluxys добре про це знає, але продовжує спонсорувати російську війну», — зазначив Олександр Новіков, Голова НАЗК.

З початку повномасштабної війни Fluxys продовжувала співпрацю з «Ямал СПГ» та «Новатек» протягом 2022 року та у 2023 році. За оцінками міжнародних експертів, росія очікує отримати до 800 мільйонів євро податкових надходжень експорту що можливий завдяки перевалці СПГ у Зебрюгге у 2023 році.

Нагадаємо, Україна визнала спонсором війни італійську компанію, що співпрацює з військовими заводами рф.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар