«Жодного снаряда Україні»: напередодні виборів у Словаччині ми ризикуємо втратити потужного союзника

Партія колишнього прем’єр-міністра Словаччини, політика-популіста Роберта Фіцо є фаворитом парламентських перегонів на виборах, які мають відбутися 30 вересня. У разі приходу до влади Фіцо обіцяє повністю припинити військову підтримку України.

«Ми мирна країна. Ми не відправимо в Україну жодного снаряду», - зазначив Роберт Фіцо на політичному мітингу минулого тижня.

silmedia_zgcl/Skye5qiSg.png
Опитані аналітики та експерти припускають, що у разі отримання влади Фіцо буде більш прагматичним і менш популістичним

Якби він виконав свою обіцянку, це означало б кардинальні зміни для Словаччини, яка досі була вірним союзником України у війні проти росії. Братислава постачала зброю та запропонувала потужну політичну підтримку Києву в рамках Європейського Союзу та НАТО, пише у своєму матеріалі Reuters.

«Їм все одно доведеться сісти і піти на угоду», — зазначає Фіцо у своїй риториці. «росія ніколи не піде з Криму, ніколи не піде з територій, які вона контролює».

Під час виборчої кампанії Фіцо також говорив тезами кремля, що війна «почалася в 2014 році, коли українські нацисти та фашисти почали вбивати російських громадян на Донбасі».

На думку соціологів, дезінформація в соціальних мережах посилила поляризацію серед виборців і спричинила суспільний скептицизм щодо підтримки України.

Водночас, опитані виданням аналітики та експерти припускають, що у разі отримання влади Фіцо буде більш прагматичним і менш популістичним, а Брюссель зберігає важелі впливу на Словаччину.

Крім того, за останніми опитуваннями соціально-консервативна партія Фіцо SMER-SSD лише трохи попереду ліберальної партії Прогресивної Словаччини (PS) з підтримкою 19,4% проти 18,2%. Багато залежить від того, скільки наберуть менші партії. Водночас Reuters додає, що можливий сценарій, за якого жодна партія в Словаччині не зможе отримати більшість, і тоді відбудеться формування коаліційного уряду.

Опитування Globsec, проведене на початку цього року, виявило, що лише 40% словаків вважають росію головною винуватицею вторгнення в Україну, що є найнижчим показником у Центральній та Східній Європі.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар