Більшість росіян не вважають війну головною проблемою — соцопитування

Війна для росіян «наче природна катастрофа, форс-мажор, на який вони не можуть вплинути, як ковід».

silmedia_zgcl/RKRKns8Vg.jpeg

Про це заявив Олександр Шульга, доктор соціологічних наук, керівник аналітичного центру «Інститут конфліктології та аналізу росії» під час круглого столу в Military Media Center на тему «Рашизм. Зрозуміти, щоб подолати».

Він зазначив, що відбувається рутинізація війни:

«Якщо раніше 50% респондентів говорили, що актуальною проблемою для них є «СВО», то зараз вона вирівнялася за пріоритетністю з економічними проблемами».

Ще в грудні 2022 року росіяни вважали, що найбільшою актуальною проблемою є «СВО». За пів року цей показник впав майже вдвічі – з 50% до 36% у квітні 2023 року, а водночас зростає інша актуальна проблема – низький рівень зарплат і пенсій: з 25% у грудні 2022 року до 34% у квітні 2023 року.

silmedia_zgcl/JKncnyU4R.jpeg

Докторка історії Лариса Якубова зазначила, що основною формою рашизму є війна, ідеєю — експансія, а метою є знищення західноєвропейської ліберально-демократичної цивілізації.

«Все те, що важливого, цінного в глобальному світі не просто не становить якоїсь вартості, а все те, що рашизм ненавидить всіма фібрами своєї душі і заточений на знищення такої можливості для свого населення. Рашизм — це апокаліпсис Західної цивілізації, зупинка історичного розвитку світу в цьому напрямку. Росіяни згодні жити в глобальному світі, але якщо той світ буде тоталітарним», — зазначила Лариса Якубова.
Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар