Британець, якому оголосили смертний вирок в «ДНР», розповів про численні катування в полоні
Колишній британський військовий Шон Піннер, який добровольцем вступив до лав української армії, потрапив у полон до ворога, і отримав смертний вирок в квазіреспубліці «ДНР», розповідав в інтерв’ю Sky News про числені тортури і катування, яким він піддавався в полоні.
Громадянин Британії зазначає, що після постійних побиттів і ударів струмом, яким піддавали його у полоні, не міг навіть нормально ходити.
«Ти відчуваєш, ніби з тебе вириваються м’язи. На наступний день після катувань струмом у мене дуже сильно напухли ноги. У мене була кровотеча з ноги, мої ноги «роздулися», тому я не міг ходити», — розповів Піннер.
Колишній військовополонений також згадав, що один з чоловіків, які утримували його в неволі, зрізав з нього одяг, щоб перевірити, чи є у нього якісь підозрілі татуювання, а потім вдарив його ножем у ногу. «Він просто сказав «Ой», і по ногам почала текти кров”, - зазначив Піннер.
Шон Піннер був серед п’яти британців, звільнених із російського полону в Україні під час обміну полоненими у вересні минулого року. Піннер стверджує, що служив у регулярних українських військових частинах у Маріуполі до того, як його затримали в самопроголошеній ДНР.
Піннер також розповів, що на початку військового вторгення він бачив, як росіяни острілювали будь-які цивільні та адміністативні будівлі, в які тільки могли влучити.
На думку британця, який пережив полон, Україна обов’язково повинна отримати винищувачі в рамках західної військової підтримки. Піннер також вважає, що Україна не повинна вступати в мирні переговори з президентом рф путіним.
«Якщо їм віддати хоч трохи території зараз, вони повернуться через три роки, п’ять років, почнуть знову тиснути – як вони зробили це з Кримом», — говорить Піннер про росіян.
Нагадаємо, що в червні минулого року «суд» самопроголошеної «ДНР» визнав британців Шона Піннера та Ейдена Асліна, а також громадянина Марокко Саадуна Брагіма винними за кількома сфабрикованими статтями та засудив до смертної кари. Усі троє згаданих бійців підписали контракти з ЗСУ ще до початку повномасштабного російського вторгнення.