Британія готова надіслати Україні ракети великої дальності — The Washington Post

Велика Британія підштовхує адміністрацію Байдена до надання Україні зброї, яка може досягати території росії.

silmedia_zgcl/TUPUEiUVR.jpeg
Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак зустрічаються з українськими військами, які навчаються керувати танками Challenger 2 на військовому об’єкті в Лулворті на півдні Англії, 8 лютого

Про це пише The Washington Post.

«Сполучене Королівство стане першою країною, яка надасть Україні зброю великої дальності», – сказав Сунак у своїй мюнхенській промові в лютому.

2 травня у повідомленні про закупівлю Міжнародного фонду країн Північної Європи, який створив механізм виправлення зброї в Україну, йшлося, що Міністерство оборони Сполученого Королівства попросило «висловити зацікавленість» фонду у наданні озброєння з дальністю до 300 кілометрів.

Хоча підтвердити час та кількість озброєння, яке розглядається, у відомстві відмовились, там заявили, що це повідомлення є сигналом, що Великобританія сама готова постачати такі боєприпаси.

Можливе британське озброєння, яке відповідає запитуваним характеристикам — це крилаті ракети Storm Shadow. Їх можна встановлювати на українські літаки радянського виробництва.

Україна давно очікує від західних країн про ракети більшого радіуса дії, стверджуючи, що така зброя може змінити хід війни, дозволить вражати російські командні центри, лінії постачання, боєприпаси та сховища палива глибоко в Криму та на контрольованій росією території України.

Але побоювання, що Україна буде запускати ракети по цілях у росії, є основною причиною, чому адміністрація неодноразово відхиляла прохання постачати США боєприпаси великої дальності.

Наприклад, HIMARS також має можливість стріляти далекобійними ракетами, такими як ATACMS, але адміністрація Байдена непохитно відхиляє українські звернення.

Водночас Міноборони України обіцяє не завдавати удари по території росії.

«Якби ми могли завдати удару на відстані до 300 кілометрів, російська армія не змогла б забезпечити захист і повинна була б програти»
«Україна готова надати будь-які гарантії, що ваша зброя не буде задіяна для ударів по території Росії», — заявив міністр оборони України Олексій Резніков Європейському Союзу на початку цього року.
silmedia_zgcl/-jvXymUVg.jpeg
Британські Королівські ВПС готують ракету Storm Shadow для завантаження на літак RAF Tornado GR4 у невідомому місці в регіоні Перської затоки у 2003 році

У середині січня Великобританія переломила небажання союзників відправляти важкі танки в Україну, оголосивши в односторонньому порядку, що надішле 14 танків Challenger британського виробництва.

Сполучені Штати, Німеччина та інші країни Європи зрештою наслідували їхній приклад, пообіцявши надіслати свою власну важку броню. Тож цього разу може статися те саме.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар