Британського військового засудили за те, що у самоволці поїхав воювати за Україну

Королівський валлійський стрілець Олександр Гармс-Ріцці, 21 рік, став першим британським військовим, що отримав реальний строк ув'язнення за те, що пішов у самоволку і поїхав воювати в Україну.

Військовий був відправлений в Естонію під час операції НАТО «Кабріт», але надіслав своєму підрозділу повідомлення, у якому зізнався, що перетнув кордон, щоб приєднатися до українських сил, передає The Telegraph.

silmedia_zgcl/G1dj2L9VR.jpeg
Гармс-Ріцці на суді сказав, що у нього є українські друзі і він вважає, що вчинив правильно

Воєнно-польовий суд дійшов висновку, що Гармс-Ріцці порушив накази та створив загрозу безпеці.

Військовий отримав 12 місяців ув'язнення, а суддя Даррен Рід проголосив: «Наказ не їхати в Україну не міг бути чіткішим. Наказ був відданий для захисту британських військ і держави від втягнення в конфлікт».

Гармс-Ріцці пішов у відпустку з березня 2022 року і не повернувся до своєї частини через два тижні. Він був у самоволці майже шість місяців. Коли його підрозділу вдалося зв’язатися з ним, солдат зізнався, що пішов на війну. У вересні минулого року в порту Дувра його було заарештовано.

«В інтерв’ю він сказав, що пішов допомагати українському народу. Він сказав, що не може просто стояти осторонь і дивитися, як все це розгортається. Він створив загрозу безпеці для себе та для уряду Його Величності, якби його схопили», – зазначив полковник Грант Девіс.

Гармс-Ріцці на суді сказав, що у нього є українські друзі і він вважає, що вчинив правильно.

Нагадаємо, що раніше британці Шон Піннер, Ейден Аслін, Джон Хардінг, Ділан Хілі та Ендрю Хілл були звільнені з російського полону в рамках обміну минулого року.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар