Чоловік, якому пересадили свиняче серце, помер

Операція відбулася 22 вересня в американському університеті Мериленду. Серце генномодифікованої свині пересадили 58-річному ветерану американського Військово-морського флоту Лоуренсу Фосетту. Через майже півтора місяця чоловік помер.

silmedia_zgcl/gBIDKH4IR.jpeg
Лоуренс Фоссет з дружиною

Про це повідомили на сайті університету.

Протягом першого місяця після операції Фосетт займався фізіотерапією та намагався знову почати ходити. Він самостійно дихав, а трансплантоване серце «працювало нормально, без допомоги будь-яких зовнішніх пристроїв». Однак за декілька днів до смерті у нього з’явилися ознаки відторгнення.

silmedia_zgcl/fBKHFHVSg.jpeg
Фото: Університет Мериленду
"Він знав, що його час з нами обмежений, і це був його останній шанс зробити щось для інших. Він ніколи не міг уявити, що проживе з цим так довго, та надасть стільки даних для програми ксенотрансплантації (трансплантація від одного виду до іншого – ред.), – розповіла Енн Фосетт, дружина Лоуренса.

Лікарі планують провести ретельний аналіз, щоб запобігти відторгненню під час майбутніх пересадок.

Нагадаємо, Лоуренс мав серцево-судинне захворювання й ускладнення з внутрішньою кровотечею, тому був непридатним для отримання людського донорського серця. Натомість серце свині було його єдиною надією.

Перша подібна операція відбулася у січні 2022 року у тому ж університеті Мериленду, але тоді пацієнт помер через два місяці.

Раніше ми писали, що американські лікарі безкоштовно оперуватимуть українців.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар