Чому пластикові квіти на кладовищах — це не ок

Новини,21 квіт.Залишити коментар

Наступного тижня українські кладовища замайорять штучними квітами, які масово нестимуть люди на могили померлих. Розповідаємо, чому краще не використовувати такі прикраси у місцях поховання.

Пластик здається красивим лише кілька днів. Потім під дією сонця та вологи він починає розкладатися. До речі, середній час розкладання пластикового виробу від 400 до 700 років.

Часто пластикові вінки, які втратили вигляд, викидають в ями поруч. Так з’являються стихійні звалища.

Через штучні квіти зазнають отруєнь люди, які живуть близько до кладовища. Під впливом опадів, вітру, сонця пластик виділяє токсини. Учені довели: токсини, які виділяються від її розкладання сприяють виникненню онкозахворювань.

Квіти виготовляють із синтетичних пластмас, ниток та паперу оброблених парафіном, які виділяють неприємний запах. Точно не відомо з чого складаються ці квіти, бо імпортуються з Китаю. На них відсутні сертифікати.

Під час горіння “пластикова краса” виділяє небезпечні для здоров’я людини речовини – фенол, формальдегід, оксиди азоту та сірки та діоксини. Вони викликають: подразнення слизових оболонок носоглотки, очей; провокують виникнення пухлин; послаблюють імунітет; викликають безпліддя та природжені патології.

Під час спалювання штучних квітів у радіусі 24 км простежується діоксинове забруднення. Небезпечні речовини потрапляють в землю, розповсюджуються у воді, повітрі.

Чим замінити пластикові квіти?

  • посадити багаторічні рослини;
  • принести живі квіти;
  • зробити букет з цукерок;
  • придбати вінок із хвої.

Дбаймо про навколишнє середовище разом. Вибір за кожним з нас.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар