Чому з міжнародної телеверсії «Оскара» вирізали перемогу «20 днів у Маріуполі»

Організатори кінопремії «Оскар» вирізали зі скороченої міжнародної телеверсії премії номінацію «Найкращий повнометражний документальний фільм», у якій здобула перемогу стрічка Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі».

silmedia_zgcl/dvaUTuASg.jpeg
Оскар за фільм про Маріуполь. Фото: REUTERS/Mike Blake

Про це повідомило «Суспільне».

11 березня «Суспільне» планувало показати міжнародну скорочену версію премії «Оскар», проте після отримання матеріалів для трансляції від організаторів команда виявила, що нагородження українських документалістів там відсутнє.

Організаторам цьогорічної премії The Walt Disney Company Limited висловили обурення. Для українських глядачів замість скороченої версії показали повну версію нагородження «Оскаром».

silmedia_zgcl/0YVsou0IR.webp
Команда фільму «20 днів у Маріуполі»

Виконавчий продюсер телеканалу «Суспільне Культура» Лукʼян Галкін зазначив, що у 2023 році найкращим документальним фільмом визнали стрічку про російського політика Навального. Перемогу фільму «Навальний» показали в скороченій версії, як і політичну промову його дружини Юлії, яка тоді отримувала нагороду. Зокрема, на «Оскар 2024» розмістили фрагмент промови покійного російського опозиціонера. Уривок взяли з ролика, де він відповідає на питання, щоб сказав людям, якби загинув.

silmedia_zgcl/8OJLTuAIR.webp
Промова Навального на початку вручення премії «Оскар 2024»

Позиція Disney Entertainment

У Disney Entertainment заявили, що не включили в скорочену версію церемонії нагородження фільму «20 днів у Маріуполі» через часові обмеження, передбачені для короткої версії шоу. При цьому вибір номінацій для скороченої версії визначили заздалегідь упродовж процесу планування декілька тижнів тому, заявили у Disney Entertainment.

«Втім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, у тому числі “20 днів у Маріуполі”, до скороченої версії включено», — зазначили в Disney Entertainment.

Нагадаємо, український фільм визнали найкращою документальною стрічкою. Авторами стрічки «20 днів у Маріуполі» є режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Вони були останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, і зафіксували те, що відбувалося в приазовському місті.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар