Деякі українські консульства призупинили послуги для чоловіків за кордоном

У деяких українських консульствах, зокрема польських та іспанських, зупинили прийом документів у чоловіків призовного віку. Голова МЗС Дмитро Кулеба прокоментував ситуацію.

silmedia_zgcl/ok653IfSR.jpeg
Будівля Консульства України у польському Любліні. Фото ілюстративне: inpoland.net.pl

Передісторія

Видання «Дзеркало тижня» оприлюднило інформацію, що МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити усі консульські дії для чоловіків призовного віку. Заборона діятиме до отримання розʼяснень положень закону щодо посилення мобілізації. Про це йдеться у листі за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги.

silmedia_zgcl/i8rWCSBIg.png

Призупинення консульських послуг

В українському консульстві Польщі заявили про припинення прийому документів для чоловіків призовного віку. У відомстві зазначили, що розробляють механізми, які будуть діяти відповідно до закону про мобілізацію та чекають «вказівок від МЗС».

Генеральне консульство України у Барселоні також повідомило про призупинення «отримання заяв на вчинення консульської дії» для чоловіків призовного віку.

Що кажуть у МЗС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував інформацію про обмеження консульських послуг за кордоном для військовозобов'язаних чоловіків:

«Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно», — написав Кулеба.
Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба. Фото: Міністерство закордонних справ

Міністр поінформував, що МЗС невдовзі надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку.

Глава МЗС наголосив, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Він нагадав, що обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

Нагадаємо, 16 квітня 2024 року Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію. Документ набере чинності 16 травня 2024 року.

Підпишіться на наш Телеграм-канал, аби дізнаватися про найцікавіше.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар