Депутати з усіх політичних фракцій Верховної Ради розробляють законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.
Документ передбачає отримання права на демобілізацію трьох категорій людей:
- військовослужбовці з інвалідністю 1 та 2 групи;
- ті, хто повернувся з полону;
- військовослужбовці, які є усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти- сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати таке утримання.
Також Гончаренко розповідає, що наполягатиме на демобілізації після 18 місяців служби.
Народна депутатка Мар’яна Безугла зазначає, що документ передбачає зміни:
Військовим, яких звільнили з полону хочуть надати додаткову відпустку. Крім того, розглядається можливість змінити порядок надання відстрочки від призову громадянам, які здобувають передвищу та вищу освіту. За словами Мар’яни Безуглої, кількість студентів під час дії воєнного стану збільшилася у 2-3 рази, і це, на її думку, не тільки через бажання підвищити свій професійний рівень, але й також для уникнення призову.
Також депутати пропонують розширити перелік людей, які братимуться на військовий облік, зокрема:
- які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
- які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі зі звільненням від відбування покарання;
- яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (середнього начальницького) складу або які отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.
Нагадаємо, у Раді зареєстрували законопроєкт, необхідний для легалізації криптовалют.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.