Книжковий ринок розвивається та не стоїть на місці. Багато видавництв купують права та перекладають популярні у світі твори. Українські автори пишуть все більше книг, які будуть до смаку кожному. Видавництва все частіше повідомляють про передпродаж книг, які мають з’явитися у них незабаром. До речі, книги за передпродажем зазвичай продають дешевше. Із мінусів — треба трохи почекати. Але воно того варте.
Пропонуємо вам десять новинок, які можна замовити через передпродаж і які вийдуть уже у травні.
1. Артем Чех «Пісня відкритого шляху»
Meridian Czernowitz видає новий роман Артема Чеха. Уже стартував передпродаж. Книжку можна придбати зі знижкою за ціною 475 гривень (замість 550) до 23 травня ексклюзивно лише в офіційній інтернет-книгарні видавництва.
Артем Чех знову написав про війну — і знову не про ту. Тобто не про цю. Тому, з одного боку, «Song of the Open Road» можна розглядати як жанрово-стилістичну забавку, пригодницько-історичну гру в Америку.
Колишній кріпак з українського села у складі Російської імперії, опинившись в епіцентрі американської трагедії, врешті-решт стає втіленням американської мрії. Але, з другого — серйознішого — боку, відкритий шлях головного героя — це й шлях геть від Москви, шлях крізь війну до свободи, шлях від росіянина в пролозі до українця в епілозі. А ще з якогось боку, легко собі уявити знятий за мотивами цього роману ігровий фільм. Чорно-білий фільм про сповнену символічних значень подорож зі Сходу на Захід, до самого себе і свого вічного дому. І саундтрек: слова Волта Вітмена, музика Ніла Янга.
2. Гелій Снигерьов «Набої для розстрілу»
Видавництво Комора перевидає розслідування Гелія Снєгірьова.
94 роки тому – 19 квітня 1930 року – у Столичному оперному театрі Харкова винесли вироки 45 українським інтелектуалам: академікам, літераторам, мовознавцям та іншим представникам української інтелігенції.
Це було судилище у справі «Спілки визволення України» – «СВУ», якої насправді й не існувало.
Історія сфабрикованої справи лягла в основу документального роману «Набої для розстрілу», а сам Гелій Снєгірьов за так звану «ворожу діяльність» спочатку поплатився здоровʼям і, зрештою, життям.
3. «Мотанка»
Книга «Мотанка», яку можна передзамовити у видавництві Vivat.
Книга познайомить читачів із творами дванадцяти сучасних українських авторок, різними за настроєм та спрямуванням, сетингом та стилем. Містика та фантастика у цих оповіданнях щораз повертається до жіночого досвіду під час війни, навіть якщо переносить читачів до альтернативного Леобурга чи невідомого болотяного краю у вигаданому світі, зіштовхує героїв із русалками чи духами мертвих. Героїні цих історій сильні, здатні долати загарбників та боронити себе й тих, кого люблять. Й ці героїні неодмінно вам запам’ятаються.
4. Анастасія Нікуліна «Завірюха»
У видавництві Vivat перевидадуть книгу з кольоровим зрізом.
Заради звичайної людської дівчини він порушив тисячолітні закони та пішов наперекір самим богам. Яр — син давнього роду Завірюх, наділених могутньою силою. Та що вісім років вони покидають власні домівки, щоб утекти від неминучої ненависті людей. А все тому, що через жорстоке прокляття втратили найголовніше — любов. Хто стане на бік світла, щоб протистояти мороку? Чи Великі почують молитви смертних? Часу обмаль. Адже Пітьма вже давно засіла в душах людей і всевладних богів…
5. Марічка Паплаускайте «Потяг прибуває за розкладом»
«Потяг прибуває за розкладом» — це реальні історії людей, які щодня роблять надможливе заради того, щоб головна артерія країни невпинно працювала.
Ця історія починається з розкладу на центральному залізничому вокзалі столиці, де на електронному табло світяться жовтим назви міст, до яких поки що не їдять поїзди: Керч, Мелітополь, Донецьк, Маріуполь, Луганськ, Севастополь, Євпаторія. Але про них памʼятають і їх відвойовують. Залізниця першою після армії заходить на деокуповані території, на ходу ремонтуючи колії. Відповідає за безпеку перевезення перших осіб країн-союзників і світових зірок до нашої столиці. Рятує, дає прихисток, забезпечує армію і оборонну промисловість. Дарує надію і єднає.
Українська журналістка Марічка Паплаускайте проїхала понад 8 000 кілометрів і провела 40 інтерв’ю аби зрозуміти, як залізниці вдалося стати символом спротиву. Чому навіть у розпал повномасштабної війни сполученням Київ-Варшава курсує лише один потяг? Як залізниця стала головним інструментом волонтерського руху і як на ходу спорудила перші у світі медичні поїзди-реанімації для евакуації поранених? Хто організував приїзд до Києва Джо Байдена? І чи правда, що українська залізниця досі має зв’язки з Росією?
6. Ірванець «Ізмарагд країни Несвіцької»
Vivat запустило передзамовлення на книгу Ірванця.
Нові історії Олександра Ірванця розгортаються на волинському ландшафті й волинських же легендах, але, як і належить творам Підскарбія «Бубабу», у химерних поєднаннях і в супроводі карколомних пригод. У повісті, що дала назву книжці, беруть участь живі й мертві персонажі — українці, німці, поляки, французи, росіяни.
А ще зомбаки і Тибурцій з трьома потерчатами. Такий собі інтернаціонал, частина якого воює на стороні добра, а частина — на боці зла. Звісно, якби не часова петля, то герої й антигерої ніколи й не перетнулися б, але, виявляється, час вміє закручуватись у дивовижні спіралі. Доповнюють повість перипетії й чудернацькі придибенції няв-сторі про ВКЛ — волинських котів-легенд, а також короткі замальовки, створені у тому бурлескному тоні, який попри фантасмагоричність якнайкраще відбиває саме життя.
7. Любов Загоровська «Таборові діти»
У Видавництві Старого Лева можна передзамовити нову книгу Любові Заборовської.
«Таборові діти» зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила «ворогами народу».
8. Жозе Сарамагу «Бунт Речей»
Видавництво «Вавилонська Бібліотека» видає збірку оповідань Жозе Сарамагу.
Це шість напружених історій, що поєднують у собі сатиру, уважний аналіз суспільних процесів та блискучу фантазію. Кожна історія — яскравий погляд на життя в умовах диктатури.
Кожна історія — це ядучий і водночас гіркий погляд на життя в умовах диктатури: «Стілець» розповідає про всевладного диктатора і його безславний кінець, в «Ембарґо» воля людини підкорюється її матеріальним потребам, у «Рефлюксі» неназваний король намагається викорінити смерть, а в кафкіанських «Речах» здоров’я і навіть життя містян перебувають під загрозою, бо речі навколо відмовляються виконувати свої функції.
9. Мохамеду Ульд Слахі «Щоденник Ґуантанамо»
У Книголаві вийде щоденник, написаний ув’язненим Ґуантанамо.
Його написав громадянин Мавританії, Мохамеду Ульд Слахі, який з 2002-го по 2016-й рік перебував у в’язниці Ґуантанамо на Кубі.
Протягом чотирнадцяти років він вважався підозрюваним у терактах 11 вересня 2001 року, але потім з’ясувалося, що це помилка.
Через три роки перебування в полоні Слахі почав вести щоденник, розповідаючи про своє життя до того, як він зник під вартою в США, і про повсякдення ув’язненого. Він вивчив англійську мову, перебуваючи у в’язниці, і написав 466 сторінок свого щоденника від руки. Його адвокати передали рукопис журналісту Ларрі Сімсу, який редагував книгу. Кожна сторінка мала бути представлена військовим цензорам. Протягом кількох років книга перебувала під забороною публікації з боку американських офіційних осіб. Мемуари були опубліковані у 2015 році, коли Слахі все ще утримували під вартою без висунення звинувачень.
10. Сашко Столовий «Оринин. Роман про стелепного чоловіка»
Видавництво «Лабораторія» запустило передпродаж на книгу, написану говіркою про традиції, культуру та забобони.
Ця книжка начинається з самого-самого рання, коли виявилось, що у дворі Козиків зняли ворота, а через недовге врем’я, як раз коли привезли буряки, на світ з’явився він — Оринин, новий козіяр на всю Козіївку. Але, як це всім відомо, то не з добра хлопця кличуть по матері… Життя Орининого — Демʼяна Козика про якого ви от-от все взнаєте — це одночасно три вєщі: історичний роман, вигадана біографія й оповідь, заснована на реальних собитіях, які відбувались раньше і продовжують відбуватися зараз. Тут вже вибирать треба вам, читачам.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.