Для українських школярів надрукували пів мільйона підручників

Міністерство освіти і науки України надрукувало підручники з географії для 6-х класів та підручники для дітей з особливими освітніми потребами.

silmedia_zgcl/y23SfUhIg.webp
Фото ілюстративне

Про це повідомляє відомство.

У Міністерстві розповіли, що надрукували:

  • 491 911 примірник із географії для 6-х класів;
  • 49 110 примірників із 10 предметів шестикласників із порушеннями зору.

Підручники доставили до областей, згодом розвезуть у школи.

МОН спільно з Інститутом модернізації змісту освіти надрукували книги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та за кошти Глобального партнерства заради освіти. На друк підручників виділили понад 80 мільйонів гривень.

Нестача підручників у школах

У 2022 році усі гроші, закладені на підручники спрямували на потреби оборони.

У держбюджеті на 2023 на друк підручників заклали 754,9 млн грн. За словами міністра освіти Лісового цих коштів недостатньо, щоби покрити всю потребу.

«Тож продовжуємо активно залучати міжнародну підтримку. Нині партнери вже профінансували друк і доставку підручників на 238,1 мільйона гривень», — розповів Оксен Лісовий.

Бюджетні та донорські кошти спрямували на друк підручників для 5 та 6 класів НУШ, оскільки програми в цих класах змінилися, а підручники були лише в електронному форматі.

silmedia_zgcl/Yd2KP8hSR.png
Міністр освіти Оксен Лісовий

Нині за кошти донорів надрукували і доставили підручники з математики та української мови (100%), а також природничої галузі (74%).

За кошти з держбюджету надрукували історію України. А за підтримки донорів друкують підручники з української літератури, інформатики, зарубіжної літератури та іноземної мови.

Для шостих класів надрукували 116 назв підручників загальним накладом 4 769 768 примірників. За державні кошти у 2023 році надрукували 66% підручників для шестикласників від загальної потреби.

«Плануємо коштом донорів надрукувати підручники з географії, інформатики, мистецтва, технологій та підручників шрифтом Брайля», — зазначив Оксен Лісовий.

Нагадаємо, ВВС оголосила переможців літературної премії «Книга року».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар