Добірка книг, які варто прочитати саме влітку

Літо — особлива пора. Сонечко гріє, можна їсти купу сезонних ягід та трохи відпочити. А ще є атмосферні книги, які особливо приємно читати саме теплої пори року.

silmedia_zgcl/pkpK-BjVR.jpeg

Публікуємо для вас підбірку літніх книг

1. Ірен Роздобудько «Арсен»

silmedia_zgcl/34OT-Bj4g.jpeg

13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квартирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові довелося поміркувати — особливо про те, що він має бути справжнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізнатись — адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди…

2. Кетрін Беннер «Дім на краю ночі»

silmedia_zgcl/qwKJafjVR.jpeg

Книга Кетрін Беннер «Дім на краю ночі» оповідає історію життя 4 поколінь італійської сім’ї Еспозіто. Час дії – 20 століття.

Перше коліно – родоначальник – став сиротою незабаром після народження, і виріс у монастирі. У зрілому віці Амедео переїжджає на маленький острів Кастелламаре у Середземному морі і поселяється у старій покинутій пивничці під назвою «Дім на краю ночі».

На Кастелламаре всі знають один одного, тому до приїжджого спершу ставляться з підозрою. Однак з часом виявляється, що Амедео спадковий кастелламарець, а, отже, так само є носієм острівного світогляду, який передбачає усвідомлення плинності всього сущого і відповідне ставлення до життя. Так починається сімейна сага, від якої ви не зможете відірватись до останньої сторінки. Неспішність, середземноморський світогляд, традиції, італійський колорит, острівні містечкові пристрасті на тлі тривожних подій на далекому материку у часи буремного 20 століття.

3. Сергій Осока «Нічні купання в серпні»

silmedia_zgcl/R_VL-fjVR.jpeg

Ця книжка — найпереконливіший доказ, що всі ми таки родом з дитинства. У новелах та образках Сергія Осоки — анатомія дитячої душі, яку препарує душа доросла, що дорослою остаточно не стала, та не дуже й хоче. Звідси — гранична, ба — навіть позагранична, щирість. Читач вірить оповідачеві беззастережно — як чорно-білій світлині з власного дитинства. Бо всі ці на позір звичайні, традиційні, побутові сюжети, долі й почуття дорослих — рідних, односельців та «чужаків», до яких дотикається дитяча чутливість, — це про кожного. І до кожного, хто пам’ятає й береже в собі Дитину — з її відкриттями й зачудуванням світом, з її гострим болем та розчаруваннями, з її первинною любов’ю до життя і людей.

4. Карлос Руїс Сафон «Тінь вітру»

silmedia_zgcl/tHH8-BC4g.jpeg

Барселона, 1945 рік. Місто поступово оговтується після війни разом з його втомленими мешканцями. Серед них — Даніель, син продавця книг. Одного разу його батько показує йому загадкове місце під назвою «Цвинтар забутих книжок», де хлопець знаходить видання Джуліана Каракса. Але спроби відшукати інші книжки автора закінчуються безрезультатно — здається, ніби хтось цілеспрямовано знищує все, що написав цей письменник.

Намагаючись віднайти істину, Даніель потрапляє у вир фантазій та пристрастей, любовних інтриг та військових драм. Так на перший погляд звичайна книжка назавжди змінила життя молодої людини...

5. Джонатан Страуд «Бартеміус»

silmedia_zgcl/AA7r-fC4g.png

У Лондоні, для якого магія — звичайна справа, чимало демонів. Їх закликають чарівники, щоб ті виконували їх доручення.

Одного разу юний Натаніель теж вирішує вдатися до допомоги джина щоб помститися ворогу. Але викликати стародавнього джина та контролювати його — дві абсолютно різні справи...

Бартімеус все ж виконує волю свого господаря та викрадає амулет Самарканда, але пригоди джина та молодого чарівника тільки починаються!

Загадкові вбивства, погоні, змови... Все це сплітається в запаморочливий сюжет.

6. Стівен Кінг «Країна розваг»

silmedia_zgcl/kVzHBfC4R.jpeg

Студент Девін влаштовується на літню роботу в парк атракціонів, сподіваючись забути дівчину, яка розбила йому серце. Але тут відбувається щось моторошне. Кажуть, що в парку бачать примару дівчини, вбитої у «Домі жахів». Безжальний маніяк уже забрав життя дівчат, а його так і не знайшли. Ворожка з парку розваг пророкує, що на Девіна чекають дивовижні зустрічі.

7. Марина Гримач «Клавка»

silmedia_zgcl/YY2DBfjVR.png

Дія роману Марини Гримич «Клавка» відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського.

Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилось: українських літераторів — колег по перу, сусідів по дому — нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації — хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління.

8. Б. О’Лірі «Квартира на двох»

silmedia_zgcl/7KccBBCVg.jpeg

Вони спали в одному ліжку, але ніколи не зустрічалися. Редакторка Тіффі та медбрат Леон — співмешканці, яким заборонено бачитися. Таке правило житла з підселенням. Винаймати одну квартиру й перебувати там у різний час, не перетинаючись. Записки — єдиний спосіб спілкування. Так хлопець і дівчина говорять про все. Тіффі дізнається, що Леон намагається витягти брата з в’язниці. Сама Тіффі рятується від переслідувань схибленого колишнього. Їхні життя невідворотно перетинаються. Але закохатися у свого сусіда, та ще й заочно, — означає порушити правило. Та, можливо, це єдиний шанс нарешті зустрітися...

9. Джоан Гарріс «Шоколад»

silmedia_zgcl/ATp1BfCVg.jpeg

У маленькому французькому містечку — карнавал. І саме в цей час у ньому з’являються дві дивні особи — доросла й дитина. Віана Роше та її дочка Анук приїхали, щоб подарувати мешканцям міста небачену досі розкіш — цукерню. Місцевий священик обурений і ставить парафіян перед вибором — церква або шоколад. Якби ж цукерки й шоколадки жінки, чиє волосся пахне вітрами далеких країв, не були такими смачними! Якби вона не вміла вгадувати, чого саме потребує кожен, хто заходить до її крамнички! Тоді у цьому містечку не сталося б стільки драматичних подій...

10. Володимир Лис «Століття Якова»

silmedia_zgcl/Yo1ffBjVg.jpeg

Найкращий роман десятиріччя – короноване слово, яке вразило літературну Україну! У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, – і виринає десь із глибини пам’яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття...

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Порада"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар