Дональд Трамп стане Президентом США

У США завершилися голосування на виборчих дільницях за 47-го Президента США. За даними, американських ЗМІ, перемогу здобув представник республіканців — Дональд Трамп. Він отримав 270 необхідних голосів та вдруге стане Президентом США. Згадуємо, що політик говорив про Україну.

Дональд Трамп

Про вибори в США

Про перемогу Трампа на виборах заявив телеканал Fox, що традиційно підтримує республіканців. За підрахунками телеканалу, Трамп перемагає у важливому «хиткому» штаті Пенсильванія — вона принесла йому 267 голосів виборців з необхідних 270. Він також переміг у Вісконсині — і здобув 277 голосів.

Дональд Трамп оголосив про свою перемогу на виборах:

«Хочу подякувати американському народу за надзвичайну честь — за те, що обрали мене 47-м президентом. Я буду боротися за вас кожного дня. Не заспокоюсь, поки не буде сильна, процвітаюча Америка для нас і для ваших дітей. Це буде золота ера Америки», — зазначив він

20 січня 2025 року Дональд Трамп офіційно стане 47 Президентом США.

Що Дональд Трамп говорив про Україну та мирні перемовини

Напередодні повномасштабного вторгнення республіканець Дональд Трамп висловив захоплення президентом рф путіним, коли той ухвалив рішення про визнання так званих «Л/ДНР», назвавши це «геніальним» кроком.

Пізніше він висловлювався і про президента Володимира Зеленського, якого називав «найкращим продавцем», маючи на увазі, що український лідер отримує від США військову і фінансову допомогу для України.

З початку повномасштабного вторгнення Трамп заявив, що великої війни між росією та Україною не було б, якби він продовжував очолювати Білий дім.

Також республіканський політик неодноразово говорив, що в разі перемоги на виборах у США він зможе врегулювати конфлікт «за 24 години», ще до того моменту, як стане президентом після інавгурації. При цьому Трамп ніколи не уточнював, як саме він планує це зробити.

Також Трамп згадував про підтримку Києва американцями. Він був незадоволений тим, скільки США витрачають на допомогу Україні. Натомість він вважав, що європейські країни повинні взяти на себе більшу частину цього тягаря.

Кандидат у віцепрезиденти від республіканців Джей Ді Венс у вересні заявляв, що до плану Трампа щодо закінчення війни в Україні входить укріплена демілітаризована зона за нинішньою лінією розмежування. Він також стверджував, що Київ має піти на поступки, наприклад, відмовившись від НАТО або інших «союзницьких інститутів».

Що думають про перемогу Трампа українські представники та світові лідери

Володимир Зеленський привітав Дональда Трампа з перемогою на виборах та заявив, що цінує його підхід «мир через силу»:


Зеленський привітав Трампа з перемогою на виборах президента США

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що українська влада не боїться перемоги Трампа:

«Ми не боїмося. Після майже трьох років війни як ми можемо боятися? Звичайно, для нас політика США має величезне значення, це наш головний союзник. І ми дуже добре знаємо, що американське суспільство – з нами», — зазначив він.

Борис Джонсон закликав українців не боятися можливої перемоги Трампа на виборах:

«Я не можу повірити, що хлопець, який так захоплений своєю країною… хотів би розпочати своє президентство, по суті, дозволивши радянській імперії знову стати великою», – сказав Борис Джонсон, посилаючись на гасло Трампа «Зробимо Америку знову великою».

Він зазначив, що саме під час президентства Трампа Україна отримала протитанкову зброю Javelin у війні з проросійськими сепаратистами на Донбасі. Трамп, який був президентом США з 2017 по 2021 роки, дав зелене світло на постачання пускових установок Javelin в Україну, змінивши політику свого попередника-демократа Барака Обами.

Видання The Telegraph пише, що українські військові на сході не покладаються лише на американську зброю, транспортні засоби та боєприпаси. Проте британські, європейські та інші союзники не здатні надати «щось подібне» у тій же мірі підтримки, якщо допомога з боку США скоротиться чи взагалі зупиниться, зауважив Ед Арнольд з Королівського інституту об’єднаних служб.

«Це як чотири конкуруючі думки, і я не можу сказати, яка найпопулярніша. Найбільш песимістичний погляд Гарріс, який досить поширений, полягає в тому, що якщо вона переможе, то просто більш-менш продовжить політику Байдена – і ми ще довго-довго будемо у цій війні. Звичайно, деякі люди кажуть “ні, ні, буде інакше”. Деякі оптимісти вважають, що це буде набагато ефективніше і закінчить війну. Щодо Трампа така ж різниця: дехто, безумовно, дуже боїться, що він укладе угоду з Путіним, ми втратимо окуповані території, і він скаже: “Якщо ви не згодні, я взагалі нічого не надсилаю», — зазначив Андрій Загороднюк, колишній міністр оборони України.

Директор Євразійського центру Атлантичної ради, колишній посол США в Україні Джон Гербст заявив, що Дональд Трамп продовжить підтримку України:

«Ми не бачимо різниці у ставленні Камали Гарріс і Дональда Трампа щодо України. Очікуємо, що Гарріс продовжуватиме політику Джо Байдена… Всі думають, що адміністрація Трампа «здасть» Україну. Але ми бачимо, як адміністрація Байдена не дозволяє Україні використовувати далекобійну зброю для ударів углиб Росії», – додав Гербст.

Нагадаємо, чинний президент Джо Байден зберігатиме свої повноваження до 20 січня 2025 року — дня інавгурації новообраного 47-го президента США і 50-го віцепрезидента, якого виберуть разом із ним.

Читати цікаві новини можна на наших каналах у Telegram та Instagram.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Політика"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар