Достатньо зареєструватися — в Україні спростили роботу крафтярів

Крафтовим виробникам харчів, малим підприємствам, не потрібно буде виробляти додаткові реєстрації та дозволи, достатньо буде просто зареєструвати свої потужності.

silmedia_zgcl/f2KUssrVg.jpeg
Ілюстративне фото

Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт №8290. Документ передбачає низку спрощень, водночас посилення контролю для підвищення якості продуктів.

«Водночас держава збільшуватиме контроль за відстежуваністю харчів: як вирощується продукція, як переміщується, з чого виготовляється. Такий контроль дозволить споживачам підтверджувати гарантію якості», — зазначив політик.

За його словами, ухвалений законопроєкт передбачає і зміни в маркуванні, зокрема, чітко визначатимуться веганські продукти.

«Також нам для тваринницького комплексу дуже не вистачає сучасних добавок для кормів, і коли завозяться іноземні, що використовуються у Швеції, Данії, Чехії, Німеччині, тут завжди була бюрократія, додаткові реєстрації. Тепер це все скасовується, спрощується, адже якщо в європейських країнах продукт використовується, то й ми можемо це використовувати», — сказав парламентарій.

Він додав, що документ визначає і такий рід діяльності як «реміснича».

«Це стосується найменших виробників, сімейних виробників різних продуктів харчування. Це важливий момент, адже під цей вид діяльності можна залучати донорів, фінансову підтримку, щоб сімейний бізнес розвивався на селі, а це буде зміцнюватиме й саме село», — підсумував народний депутат.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар