«Друзі, коханки і велика халепа»

Від дитячих прагнень — до слави, залежності й одужання від неї після одного страшного інциденту. У своїх щирих мемуарах зірка «Друзів» Метью Перрі проводить читачів за лаштунки одного з найпопулярніших телесеріалів в історії, а також чесно розповідає про свою боротьбу із залежностями.

silmedia_zgcl/NUjvUujVg.jpeg

«Привіт. Мене звати Метью, хоча ви мабуть знаєте мене за іншим ім'ям. Друзі називають мене Метті. Зараз я мав би бути мертвим». Такими словами починає свої мемуари людина, яка подарувала світові персонажа, що став уособленням сарказму для мільйонів людей.

«Друзі»

«Друзі» — це американський ситком, який транслювався з 1994 по 2004 рік. Сюжет розповідає про компанію з шести друзів — Рейчел, Моніки, Фібі, Чендлера, Джої та Росса, які живуть в Нью-Йорку. Довкола цієї компанії будується нескінченна кількість різних історій. Вони закохуються, сваряться, миряться, переживають важкі часи та розділяють щасливі моменти, при цьому не пропускають нагоди пожартувати.

silmedia_zgcl/8IuDcwjVg.jpeg

Проект був надзвичайно популярним і вважається одним із найуспішніших телесеріалів усіх часів. Під час своїх десяти сезонів, які виходили в ефір з 1994 по 2004 рік, здобув безліч прихильників по всьому світу та купу нагород. Актори швидко стали зірками, а їхні персонажі культовими.

«Друзі» зробили значний внесок в поп-культуру. Безліч жартів перетворили на цитатати. Наприклад, коронна фраза Джої Тріббіані, якою він починав знайомство з черговою дівчиною, — «How you doin?» (буквально перекладається: «Як справи?»). Шанувальники наслідували улюблених персонажів як і в стилі одягу, так і в манері говорити.

Так зачіска Рейчел стала на той час надзвичайно популярною серед жінок, а особлива вимова Чендлера з паузами та незвичними наголосами — «Could that report be any later?» («Чи можна було принести цей звіт ще пізніше?») багато для кого стала рідною.

silmedia_zgcl/lIO6tQj4g.jpeg
Дженніфер Еністон у ролі Рейчел

У своїх мемуарах Метью Перрі розповів про те, як він отримав роль Чендлера і що додав персонажу від себе. Ми потрапимо за декорації улюбленого серіалу, побачимо яка атмосфера панувала на зйомках і як зароджувалася дружба між акторами. Хто постійно запізнювався, а хто завжди був першим. Також дізнаємося з чим доводилося стикатися Метью під час зйомок і поза ними.

Гарантую, що після прочитання книги ви точно по-іншому поглянете на деякі моменти в серіалі.

Коханки

Тема особистого життя займає значну частину мемуарів. Актор детально розповідає й аналізує чому він так і не зміг створити сім'ю. Хоча, за його словами, перебував у стосунках із багатьма чудовими людьми, які любили і підтримували його. Але в страху того, що вони його кинуть так само, як до цього кинули батьки, він розривав стосунки. Звісно, залежність також зіграла велику роль у невдалому особистому житті актора.

Метью ділиться подробицями своїх стосунків, зокрема із зірками Голлівуду, такими як Гвінет Пелтроу, Ліззі Каплан, Джулією Робертс і багатьма іншими.

Про останню в книзі Метью розповідає досить цікаву історію: як саме він мав покликати знятися акторку в одному з епізодів «Друзів». Вони кілька місяців листувалися через факс, а іноді, вся знімальна група допомагала Перрі написати відповідь. З цього листування і почався один з найгучніших романів актора, адже на той момент Джулія Робертс уже була великою зіркою, а Метью знімався в ситкомі, який швидко набирав популярність.

silmedia_zgcl/g0zL5wCVg.jpeg

У книзі автор також ділиться деякими подробицями роботи в Голлівуді. Зустріч із режисером, стосунки між акторами, їхнє дозвілля після зйомок та проблеми повної відсутності анонімності.

Велика халепа

Книга починається з розповіді Метью Перрі про те, як в 2018 році він опинився на межі смерті. Під час перебування в одному з реабілітаційних центрів актор відчув пекельний біль в животі. Помічниця збиралася вести його до лікарні, однак працівники центру хотіли цьому завадити, адже вважали, що пацієнт просто симулює.

Прибувши до лікарні Метью втратив свідомість. Лікарі діагностували розрив товстої кишки та пневмонію, а родині повідомили про те, що його шанси дожити до ранку — два відсотки. Цей випадок приніс Метью більше десятка операцій на шлунку та усвідомлення того, що до 49 років він провів більше половини свого життя в лікувальних центрах або тверезницьких закладах.

У книзі Метью Перрі дуже чесно й докладно описує свою алкогольну, а згодом і наркотичну залежність, а також боротьбу з ними. За його підрахунками, він відвідав близько шести тисячі зустрічей анонімних алкоголіків, шістдесят п'ять разів проходив детоксикацію та витратив на тверезість близько дев'яти мільйонів доларів.

silmedia_zgcl/i6ddpwCVg.jpeg

Залежність Перрі також проявилася в його невпинному прагненні до слави, яка, як він вважав, вирішить проблеми: «Я думаю, що насправді потрібно здійснити всі свої мрії, щоб зрозуміти, що це неправильні мрії», — пише він. Актор не приховує своєї жахливої поведінки, приносячи розрізнені вибачення родині, колегам і колишнім.

Актор дуже чесно ділитися історією своєї залежності, від перших алкогольних напоїв до п'ятдесяти трьох таблеток «ліків» на день. Розповідає про те, як себе почував, чому не міг зав'язати, хоча на спроби витратив дуже багато як часу, так і грошей. Як попри постійні проблеми з алкоголем щодня приходив на зйомки Друзів, приховуючи свою залежність від інших. Він описує наскільки сильно боявся підвести людей, з якими працював над серіалом, а одним із найстрашніших моментів для актора стала розмова з колегою по серіалу Дженніфер Еністон.

— Я знаю, що ти п'єш, — сказала вона.

— Звідки ти знаєш? Я намагався це приховати…

— Ми відчуваємо запах, — ніяково, але тепло відповіла вона, і оте «ми» вгатило по мені, наче молотом

Успіх книги

«Ця книга сповнена надії на майбутнє. Якщо ви хочете зрозуміти хто такий Метью Перрі, тримайтеся подалі від сумнівних газеток і прочитайте його мемуари» — Марта Кауффман співавторка «Друзів».

«Друзі, коханки і велика халепа» швидко стала найочікуванішою книгою за версією Time, Associated Press, Goodreads, USA Today та інших видань. А також міжнародним бестселером номер один за версією New York Times.

Історія Меттью Перрі — це не історія про блискучу кар'єру в шоу-бізнесі, а моторошна розповідь про людину, яка більше за все на світі хотіла уваги і слави. Хотіла настільки сильно, що звернулася до Бога з проханням зробити його знаменитим. Це в підсумку призвело до багаторічної боротьби із залежністю, а найстрашніше — самим із собою.

Книжка написана легко, незважаючи на те, що описані в ній речі іноді важко просто уявити. Метью не соромиться розбавляти текст притаманним йому гумором. Об'єм у книги невеликий, тож на прочитання може піти всього кілька вечорів. За цей час ви пройдете разом з Метью Перрі через усі його злети і падіння. А якщо ви фанат «Друзів», то зможете трохи зазирнути за лаштунки серіалу, а також побачити улюбленого актора справжнім, таким, яким він є поза екраном.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Кирило Висоцький

Ще з рубрики: "Культура"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар