Два українські видавництва досі співпрацюють з росією — розслідування

OSINT-розслідувачі та журналісти виявили, що видавництва Bookchef та «Форс Україна», а також онлайн-магазин book24.ua мають зв'язки з рф.

silmedia_zgcl/D_Riy6OSg.png
Фото: Сенсор

У розслідуванні журналістів медіа «Сенсор» та спільноти «Мольфар» йдеться про те, що пенсіонерка з Харкова Людмила Божко має зв'язок із ексвласником дочірньої компанії російської Ексмо в Україні, а також на неї зареєстроване ТОВ «Форс Україна». Ця компанія володіє торгівельними марками видавництва «Форс Україна», онлайн-магазину книжок book24.ua, а також видавництва Bookchef.

Загалом же ТОВ «Ексмо-Україна» заснували український підприємець Ярослав Маринович та російське «Ексмо». Після 2014 року чоловік заявив про розрив зв'язків з росією, а саму компанію перейменували в «Дистрибуційну Книготорговельну Компанію». Вже після цього, у 2017 році бізнес переписали на Людмилу Божко.

silmedia_zgcl/E5agP6OSR.webp
Фото: Сенсор

Відомо, що це товариство неодноразово звинувачували у зв'язках із російським «Ексмо» навіть після початку повномасштабного вторгнення. Наприклад, книги «Форс Україна», виготовлені вже у 2022 році досі можна знайти на російських платформах. Також розслідувачі знайшли зв'язок «Ексмо» ще у кількох компаніях, пов'язаних із «Форс Україна», зокрема у видавництві Bookchef та інтернет-магазині book24.ua.

Також відомо, що засновником Bookchef є Андрій Плєхов, а його дружині належить магазин book24. Також розслідувачі з'ясували, що Плєхова — донька Божко.

«Перша нитка, що пов’язує проєкт Bookchef з російським «Ексмо», — це його ймовірний зв’язок з «Дистрибуційною Книготорговельною Компанією» — наступницею російського «Ексмо» в Україні після 2014 року. Тою самою, якою Ярослав Маринович спершу керував, а потім перереєстрував на свій офшор та Людмилу Божко. В архівній версії сайту Bookchef за 2015 рік вказано, що проєкт створено «як новий бізнес-напрямок в рамках книготоргової компанії», хоча юридично «Дистрибуційна Книготорговельна Компанія» не була засновницею юрособи Bookchef», – йдеться у розслідуванні.

В обох організацій був спільний директор Олександр Кірпічов, який нині є очільником Bookchef. У протягом 2016-2020 років чоловік був директором «Дистрибуційної Книготорговельної Компанії».

silmedia_zgcl/vlHyEedIg.webp
Фото: Сенсор

Розслідувачі припускають, що «Дистрибуційна Книготорговельна Компанія», як і «Форс Україна» є дочірніми компаніями колишніх власників «Ексмо» в Україні. Також вони з'ясували, що Людмила Божко активно поширює проросійські дописи в соцмережах, а її донька, Наталія Плєхова має російське громадянство щонайменше з квітня 2022 року, а в травні того ж року зареєструвала ФОП у москві.

silmedia_zgcl/5wdCE6OSR.webp
Фото: Сенсор
«Схоже, колишні власники української філії «Ексмо» і досі опосередновано контролюють мережу проєктів, у яких ми прослідкували зв’язки з Росією та з російським «Ексмо» зокрема. Виявилось, що у Наталії Плєхової, власниці одного з цих проєктів — book24.ua — навіть є російський паспорт та ФОП», — йдеться у розслідуванні.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар