Екснардепа Пашинського підозрюють у привласненні нафти на майже мільярд гривень

Правоохоронці підозрюють колишнього депутата Сергія Пашинського у незаконному привласненні та продажі 97 тис. тонн конфіскованих державою нафтопродуктів, які повинні були піти на потреби армії.

silmedia_zgcl/vGFS-J2IR.webp

Про це повідомили в СБУ.

Підозру оголосили бізнес-партнеру Пашинського, а також чотирьом їхнім спільникам. Держаудит з'ясував, що вони завдали державі збитків на майже 1 млрд гривень.

silmedia_zgcl/zECzaJhIR.jpeg

За даними слідства, у 2014 році держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структур Сергія Курченка — олігарха часів Януковича, який утік з України до рф. Правоохоронці з'ясували, що за допомогою політичного лобі колишнього народного депутата ці нафтопродукти передали для продажу профільному держпідприємству, щоб наповнити держбюджет. На той час це держпідприємство очолювали керівники, які були підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата. Посадовці цього держпідприємства сприяли продажу майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів за суттєво заниженими цінами групі компаній, власником якої був бізнес-партнер ексдепутата.

За даними слідства, нафтопродукти продавали на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми.

Для створення видимості, що арештовані передали Мінобороні, держпідприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі, за які Міноборони розрахувалося у повному обсязі. Але МОУ отримало всього 1,6% із т. зв. «нафтопродуктів Курченка». Все решта – це були нафтопродукти закуплені у тієї ж групи компаній, яка, у свою чергу, закуповувала їх у рф та білорусі. У цей же час учасники схеми реалізували товар на свою групу компаній за ціною вдвічі дешевше, ніж на Збройні сили.

На переконання слідства, колишній нардеп забезпечував політичне прикриття цих оборудок використовуючи свій вплив та адмінресурс щодо державних підприємств, судових і правоохоронних органів, які були дотичними до конфіскації цих нафтопродуктів.

silmedia_zgcl/qqAN-J2SR.webp

У 2020 році суд ухвалив рішення про спеціальну конфіскацію на користь держави нафтопродуктів та грошей, отриманих від їх реалізації. Однак, за даними слідства, весь обсяг нафтопродуктів та всі виручені від їх реалізації кошти на той час вже були привласнені учасниками злочинної організації, а державний бюджет отримав збитки у розмірі щонайменше 967 млн грн. Досудове розслідування триває. Учасникам схеми загрожує до 12 років позбавлення волі.

Що розповів Пашинський

Колишній депутат Пашинський зазначив, що правоохоронці провели обшуки в його помешканні. Обшук стосувався справи щодо передачі «палива Курченка» державі у 2015 році. За його словами, 10 років тому «росіяни через свою агентуру» домоглися відкриття кримінального провадження, у межах якого тепер до нього прийшли правоохоронці.

«Мене не треба шукати чи обшукувати — за цей час я жодного разу не покидав Україну», — додав Пашинський.
silmedia_zgcl/j4DWa12Ig.jpeg

Нагадаємо, українських жінок продавали у сексуальне рабство в Італію.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар