Ексрадник Офісу президента заволодів 94 млн грн «Укрзалізниці»

Правоохоронці викрили організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу Президента України, яка при закупівлі трансформаторів для «Укрзалізниці» заволоділа 94,8 млн грн.

silmedia_zgcl/u_fmlJbIR.jpeg

Про це повідомили Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

За даними слідства, з червня по грудень 2022 року лідер групи через підконтрольних службовців АТ «Укрзалізниця» забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю. Він направив до УЗ листа «Щодо загроз державній безпеці» через який відхилили пропозиції інших учасників закупівлі з вигіднішими цінами.

silmedia_zgcl/LHXi_JxSR.jpeg

НАБУ зазначає, що компанію-переможця контролює білорус, який має зв’язки з рф. «Переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі.

Через схему впродовж 2022–2024 років «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн грн. Наразі суд наклав арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника. Правоохоронці затримали лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи. Їм загрожує до 12 років ув'язнення.

Нагадаємо, посадовців «Укрзалізниці» викрили на розкраданні 11,4 млн грн.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар