Естонія дозволила віддавати російські активи на користь України

Парламент Естонії ухвалив закон, що дозволяє використовувати заморожені активи російських фізосіб для компенсації збитків, завданих Україні війною.

silmedia_zgcl/rqnrXiEIg.jpeg
Фото: Riigikogu

Про це йдеться у повідомленні на сайті парламенту.

Закон прийняли 65 голосами, троє членів Рійгікогу проголосували проти.

За словами голови Конституційного комітету Хендріка Йоханнеса Терраса, створення правового регулювання використання заморожених активів є складним завданням, над яким працює низка країн-союзників та міжнародних організацій, і Естонія тут відіграє роль першопрохідця.

«росія є державою-агресором, і компенсація за завдані нею збитки не може бути покладена на Україну та її союзників. росія несе відповідальність за завдані збитки, і вона повинна понести цю відповідальність», — сказав він.

Україна має подати відповідний запит для того, щоб розпочати провадження в Естонії щодо використання майна. Крім того, повинні бути достатні докази звʼязку власника майна з протиправним діянням.

Для надання компенсації МЗС Естонії має з'ясовувати всі обставини та право власності на майно, а також встановити відсутність виняткових обставин, які б переважали інтереси відповідної особи. Власник майна має право відповідно до закону оскаржити рішення про використання майна в адміністративному суді.

Нагадаємо, 44 країни підтримали створення спецтрибуналу для росії.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар