Фінська міністерка потрапила в скандал за расистські коментарі про «турецьких мавп» 15-річної давнини

Провокаційні коментарі в блозі 15-річної давнини, які лишила лідерка ультраправої Партії фінів і нинішня міністерка фінансів Рійка Пурра, спричинили скандал у фінському політикумі.

Наразі уряд прем’єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо охоплений новим скандалом напередодні візиту президента США Джо Байдена, передає Euronews.

silmedia_zgcl/j4UHjMCVR.png
Пурра, міністр фінансів Фінляндії, очолює одну з чотирьох партій, які складають коаліційний уряд на чолі з прем'єр-міністром Петтері Орпо

Авторка постів, якою, як вважається, була лідерка Партії фінів Рійка Пурра, писала антиісламські та насильницькі коментарі, дописи, що зневажають іммігрантів, включаючи сомалійців і «турецьких мавп».

Пурра, міністр фінансів Фінляндії, очолює одну з чотирьох партій, які складають коаліційний уряд на чолі з прем'єр-міністром Петтері Орпо.

Останніми днями фінські медіа та користувачі соціальних мереж зіставляли подробиці життя Рійки Пурри, зокрема її виховання, місце проживання, професію, вік, роботу чоловіка, навчання, улюблену їжу та розклад подорожей, з жінкою на ім’я «Рійка», яка переважно залишала коментарі протягом 2008 року.

«Я настільки сповнена ненависті та чистої люті, що ось-ось розтану на своєму стільці. Боже, що ти робиш з моєю психікою, ісламе?», 'riikka' написала у січні 2008 року.
А у вересні 2008 року «riikka» написала: «Якби мені дали пістолет, трупи були б навіть у приміському потязі».

Рійка Пурра не підтвердила і не спростувала, що написала ці конкретні коментарі, хоча вона визнала, що писала в минулому те, чого не написала б сьогодні.

«Моє гнівне повідомлення — це лише гнівне повідомлення, нічого більше. Я не приймаю і ніколи не приймала жодного виду насильства», — написала Пурра у Twitter у понеділок увечері.

Вона сказала, що відчуває «розчарування та безнадійність» через імміграцію у Фінляндію, «наприклад, домагання та сексуальні злочини проти жінок та нерівні практики ісламу».

Пурра попросила, щоб її судили не за тим, що вона написала в минулому, а за її діями як обраного члена парламенту, лідера партії та міністра уряду.

Цікаво, що зовсім недавно інший міністр фінського уряду Вільгельм Юнніла вже отримав вотум недовіри в парламенті і пізніше був змушений піти у відставку після того, як виявилося, що він закликав до масових абортів африканських жінок для подолання кліматичної кризи.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар