Фірташа та топменеджмент його компаній підозрюють у привласненні державного газу на 18 млрд грн

СБУ повідомила про підозру Дмитру Фірташу та вищому керівництву підконтрольних йому компаній, які розкрадали блакитне паливо.

silmedia_zgcl/44o0OBUVR.png
Фото: gettyimages

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Працівники СБУ та БЕБ з'ясували, що підсанкційний оліграх та топмеджмент його організацій причетні до привласнення державного газу. Серед них керівники РГК, яка управляє 20 міськ- та облгазами.

Загальна сума завданих державі збитків протягом 2016-2022 років становить близько 18 млрд грн. За інформацією слідчих, посадовці компаній Фірташа розкрадали понад 70% грошей, які повинні були направити на закупівлю палива.

«Фактично мова йде про привласнення грошей звичайних українців, які оплачували комунальні платежі», – зазначили в СБУ.
silmedia_zgcl/9vMgKB84g.jpeg
Інфографіка: СБУ

Облгази, підконтрольні олігарху, нібито купували паливо в компаній, які належать самому ж Фірташу. Створений за допомогою цієї махінації дефіцит вони покривали за рахунок державного газу, при цьому не платячи за нього, запевняючи, що не мають коштів.

Відео: СБУ

Наразі правоохоронці повідомили про підозру Дмитру Фірташу, двом керівникам ТОВ «РГК», п'ятьом очільникам облгазу та керівнику ТОВ «ЙЕ ЕНЕРГІЯ». З них п'ять фігурантів отримали підозру заочно, адже нині переховуються за кордоном.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині затримали подружжя наркодилерів, яке «кришував» поліцейський.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар