Ф’ючерси на Біткоїн: як працюють та які бувають?

Ф'ючерси на Біткоін — це фінансові контракти, які дозволяють укладати угоди на купівлю або продаж ВТС в майбутньому періоді за певною ціною. Це дає можливість інвесторам як захистити свої позиції від коливань вартості так і спекулювати на майбутніх цінових рухах.

Як працюють ф’ючерси на Біткоїн?

Робота представлених деривативів полягає в тому, що учасники крипторинку укладають угоди на купівлю чи продаж ВТС на майбутній час за певною ціною. Ці угоди реєструються на біржі та керуються умовами контракту. Сьогодні торгові платформи для управління ф’ючерсними контрактами використовують смарт-контракти, за допомогою яких легко контролювати терміни, вартість, комісії. До дати закінчення контракту учасники мають можливість виконати угоду, продавши або купивши ВТС за узгодженою вартістю.

Ціна Біткоїн-ф'ючерсів визначається попитом та пропозицією на ринку. На вартість можуть впливати різноманітні фактори, серед яких загальний стан фінансових ринків, регулювання, прийняття та розширення географії використання Біткоїну як повноцінного платіжного засобу.

Види ф’ючерсів Біткоіна

Деривативи на ВТС можна розподілити на 2 категорії:

  1. Ф'ючерси на криптовалюту з фіксованим строком. Це контракти, у яких угоди на купівлю або продаж ВТС за певною вартістю призначені на конкретну дату в майбутньому. Цей тип ф'ючерсних контрактів має чітко визначений строк дії, по завершенні якого встановлені умови мають бути виконані.
  2. Безстрокові ф'ючерси. Це контракти без чітко визначеного строку завершення. Вони не мають встановленої дати дострокового розірвання. Інвестори можуть утримувати їх, доки не приймуть рішення, що робити з позицією – продати чи закрити.

Обираючи тип ф’ючерсного контракту, зверніть увагу на те, чи детально ви проаналізували ситуацію на крипторинку, та як ви хочете розпорядитись активами.

Що таке маржа та кредитне плече в торгівлі ф’ючерсами?

Маржа та кредитне плече у ф'ючерсах на ВТС можуть бути ключовими аспектами для торгівлі:

  • Маржа – це сума коштів, яку трейдер повинен внести від вартості контракту для забезпечення позиції. Маржа дозволяє вам контролювати позицію за допомогою меншої кількості грошей, ніж потрібно для повного придбання ВТС, якими ви торгуєте. Маржа зазвичай виражається у відсотках від вартості контракту. Часто маржа встановлюється криптобіржею та може змінюватися в залежності від умов ринку.
  • Кредитне плече – це відношення між позиченими коштами та вашим власним капіталом. Наприклад, якщо у вас є кредитне плече 10:1, це означає, що ви можете торгувати контрактами у 10 разів більше від вашого власного капіталу. Кредитне плече дозволяє вам збільшити потенційні прибутки, але також ростуть і ризики втрат.

Ф’ючерси – це контракти, у яких діють чіткі встановлені вимоги до маржі. Тобто торги будуть завжди передбачати детально окреслену суму маржі. Кредитне плече дозволяє використовувати маржу для збільшення потенційного впливу вашого капіталу на торгівлю.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Сіль Медіа

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар