Французький суд дозволив надавати статус біженців російським ухилянтам

Національний Суд Франції прийняв рішення, яке дозволяє росіянам, які ухиляються від мобілізації або дезертували з країни, отримати статус біженців.

silmedia_zgcl/5RkczejVR.jpeg

Про це повідомили в пресрелізі суду.

Національний Суд Франції ухвалив таке рішення спираючись на директиву ЄС від 13 грудня 2011 року. Відповідно до постанови, статус біженця надають людині, якій загрожує переслідування або покарання за відмову нести військову службу в разі конфлікту, де можуть бути скоєні воєнні злочини.

«Рішенням від 20 липня 2023 року CNDA визнала, що росіяни, які відмовляються піддаватися мобілізації, встановленій владою в межах війни в Україні, мають отримати статус біженця на основі цього закону», — йдеться в повідомленні.

Суд також постановив, що уникнути мобілізації «шляхом проходження альтернативної цивільної служби було неможливо», і що російські ухилянти «підлягають переслідуванню й кримінальному покаранню, яке нещодавно було посилено російським законодавством».

Для подання заявки на притулок недостатньо «лише перебувати в запасі», заявник повинен «довести, що на нього дійсно поширюється військовий обов'язок у контексті часткової мобілізації або примусового призову».

Нагадаємо, держава купила «Сенс Банк» за 1 гривню.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар