Герої без зброї: історії про чотирилапих на фронті

Поруч із нашими військовими часто на фронті чотирилапі друзі, які покращують настрій і допомагають тримати стрій. Хоч не вміють стріляти, зате муркотять, гавкають і веселять у складні моменти.

Бойовий кіт Шайба

silmedia_zgcl/n0kEpPPIR.jpeg
Фото: instagram.com/shaybaboy

Шайбу разом із сестрою невідомі викинули біля сільського продуктового магазину. Котів знайшли і відгодували військові. Врятований Шайба став справжнім другом для Олександра Ляшука. Господар подарував йому навіть іменні шеврони, вишиванку та розгрузку. Бойовий кіт не лише підтримує чоловіка, а й волонтерить. За словами Олександра, завдяки популярності Шайби в соцмережах, він придбав вісім військових автомобілів для свого підрозділу, зброю для боротьби з безпілотниками та тепловізійну камеру.

Вівчарка Діна

silmedia_zgcl/kpR9pPEIg.jpeg
Фото: 128 ОГШБр

Село на самій лінії фронту регулярно обстрілювала російська арта, люди втікали звідти й залишали напризволяще домашніх тварин. Руслан звернув увагу на вівчарку — породисту, розумну, але з контузією та осколками в лапі. І вирішив узяти її до себе. Чоловік знайшов у сусідньому місті ветеринара і разом з ним виходив тварину.

Коли вівчарка одужала, Руслан почав брати її з собою на позиції. Згодом, чоловік помітив, що вона відчуває не лише наближення ворожого снаряду, а й напрямок. Якщо снаряд летить у напрямку позиції, Діна мчить у бліндаж, якщо мимо – залишається спокійною.

Пацюк Малий

Для господарки Віри він – улюбленець і розрада. Малий встиг побувати у Часовому Яру, а ще перегризти зарядку до телефона та документи. Щур був поруч, незважаючи на обстріли, вибухи та переїзди. Має навіть позивний та звання солдата. Полюбляє смаколики, особливо сушені креветки.

Тхір Стінгер

silmedia_zgcl/Zw6iTQySR.png
Фото: ТСН

Брати Дмитро та Сашко воюють на херсонському напрямку. Під час звільнення Херсона загинув їхній двоюрідний брат, пізніше під Бахмутом отримав поранення племінник. Розрадою для братів став тхір Стінгер. За їх словами, він дуже сміливий і добровільно прийшов захищати Україну. Стінгера називають пухнастим психологом. Йому пошили військову форму і облаштували особисті апараменти.

Рудий кіт Далі

silmedia_zgcl/myZiAEPSg.jpeg
Фото: соцмережі поета

Разом з поетом Максимом Далі Кривцовим Рудий перебував на фронті. Проводив багато часу з господарем, надихав його на написання віршів і розважав підписників у соцмережах. Загинув він разом із поетом, зберігши свою вірність до кінця.

Тварини на фронті підтримують наших захисників, але разом з тим страждають від звуків війни та незвичних умов життя. Та попри це залишаються вірними своїм господарям.

Марія Дрофич

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар