«Грінпіс» встановив, що переробка пластику — ще більше зло, ніж сам пластик

Переробка пластику може зробити його ще більш токсичним і не повинна вважатися вирішенням проблеми забруднення, попередив «Грінпіс» перед останнім раундом переговорів щодо міжнародної угоди стосовно пластику, пише The Guardian.

«Пластмаси за своєю суттю несумісні з циркулярною економікою», — йдеться у звіті глобальної екологічної мережі, дослідження якої показують, що перероблений пластик більш токсичний, ніж його первинні компоненти.

silmedia_zgcl/ZuMWpvwVg.jpeg
З 1950-х років було вироблено близько 8 мільярдів тонн пластику

Минулого року представники 173 країн погодилися розробити юридично обов’язкову угоду, яка охоплюватиме «повний життєвий цикл» пластику від виробництва до утилізації. Наступного тижня представники з цього питання мають зустрітися в Парижі для переговорів.

«Промисловість пластмас, включаючи компанії, що займаються викопним паливом, нафтохімією та споживчими товарами, продовжує висувати переробку пластику як вирішення кризи забруднення пластиком. Але токсичність пластику насправді зростає з переробкою. Пластмасі немає місця в циркулярній економіці, і зрозуміло, що єдине реальне рішення для припинення забруднення пластиком — значне скорочення його виробництва», — зазначив Грем Форбс, який очолює глобальну кампанію Грінпіс США з пластику.

З 1950-х років було вироблено близько 8 мільярдів тонн пластику. У звіті Greenpeace представлено каталог міжнародних досліджень, які показують не тільки те, що лише незначна частка (9%) пластику коли-небудь переробляється, але також і те, що перероблений пластик в кінцевому підсумку містить більш високі концентрації токсичних хімікатів, посилюючи їх потенційну шкоду для людини, тварин і навколишнього середовища.

Відходи пластику, призначені для переробки, зазвичай експортуються з країн з високим рівнем доходу до бідніших частин світу.

«Пластмаси виготовляються з використанням токсичних хімікатів, і ці хімікати просто так не зникають, коли пластик переробляється. Наука чітко показує, що переробка пластику є токсичною діяльністю, яка загрожує нашому здоров’ю та навколишньому середовищу на всьому шляху переробки», - зазначає доктор Тереза Карлссон, науковий радник Міжнародної мережі з ліквідації забруднювачів (IPEN).

Прогнозується, що до 2060 року виробництво пластику зросте втричі. Грінпіс заявив, що будь-яка глобальна угода щодо пластику повинна забезпечити негайне значне скорочення виробництва пластику як перший крок на шляху до повної ліквідації виробництва первинного пластику.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар