«Грінпіс» встановив, що переробка пластику — ще більше зло, ніж сам пластик
Переробка пластику може зробити його ще більш токсичним і не повинна вважатися вирішенням проблеми забруднення, попередив «Грінпіс» перед останнім раундом переговорів щодо міжнародної угоди стосовно пластику, пише The Guardian.
«Пластмаси за своєю суттю несумісні з циркулярною економікою», — йдеться у звіті глобальної екологічної мережі, дослідження якої показують, що перероблений пластик більш токсичний, ніж його первинні компоненти.
Минулого року представники 173 країн погодилися розробити юридично обов’язкову угоду, яка охоплюватиме «повний життєвий цикл» пластику від виробництва до утилізації. Наступного тижня представники з цього питання мають зустрітися в Парижі для переговорів.
«Промисловість пластмас, включаючи компанії, що займаються викопним паливом, нафтохімією та споживчими товарами, продовжує висувати переробку пластику як вирішення кризи забруднення пластиком. Але токсичність пластику насправді зростає з переробкою. Пластмасі немає місця в циркулярній економіці, і зрозуміло, що єдине реальне рішення для припинення забруднення пластиком — значне скорочення його виробництва», — зазначив Грем Форбс, який очолює глобальну кампанію Грінпіс США з пластику.
З 1950-х років було вироблено близько 8 мільярдів тонн пластику. У звіті Greenpeace представлено каталог міжнародних досліджень, які показують не тільки те, що лише незначна частка (9%) пластику коли-небудь переробляється, але також і те, що перероблений пластик в кінцевому підсумку містить більш високі концентрації токсичних хімікатів, посилюючи їх потенційну шкоду для людини, тварин і навколишнього середовища.
Відходи пластику, призначені для переробки, зазвичай експортуються з країн з високим рівнем доходу до бідніших частин світу.
«Пластмаси виготовляються з використанням токсичних хімікатів, і ці хімікати просто так не зникають, коли пластик переробляється. Наука чітко показує, що переробка пластику є токсичною діяльністю, яка загрожує нашому здоров’ю та навколишньому середовищу на всьому шляху переробки», - зазначає доктор Тереза Карлссон, науковий радник Міжнародної мережі з ліквідації забруднювачів (IPEN).
Прогнозується, що до 2060 року виробництво пластику зросте втричі. Грінпіс заявив, що будь-яка глобальна угода щодо пластику повинна забезпечити негайне значне скорочення виробництва пластику як перший крок на шляху до повної ліквідації виробництва первинного пластику.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.