Гроші з продажу книги загиблого Максима Кривцова віддаватимуть сім'ї та на благодійність

Видавництво «Наш Формат» оголосило про новий наклад збірки «Вірші з бійниці» поета та військового Максима Кривцова, про смерть якого стало відомо напередодні. Видавництво повідомило, що гроші з продажу книги віддаватимуть родині поета та на благодійність.

silmedia_zgcl/tmaapwFIR.jpeg

Про це стало відомо на сторінці видавництва.

«Друзі, на знак нашої вдячності, пам'яті та шани до Максима Кривцова «Далі» і справи його життя, ми прийняли рішення, що всі кошти, отримані від реалізації теперішнього та майбутніх накладів збірки, а також електронних примірників «Вірші з бійниці», будуть розподілятися порівну: половина перераховуватиметься родині Максима, решта — ГО «Реформація» на просвітницькі книжкові проєкти для військових».

Усі витрати, пов'язані з друком і розповсюдженням видання, «Наш Формат» оплачуватиме власним коштом. Передзамовити книжку можна за посиланням.

Нагадаємо, що «Наш Формат» разом з ГО «Реформація» започаткували просвітницький благодійний проєкт «Військо читає», що має на меті поповнити бібліотеки військових частин України актуальною, якісною, сучасною світоглядною літературою, а також популяризувати читання як вид дозвілля у Збройних силах України.

silmedia_zgcl/RE3uTwKSg.jpeg
Максим Кривцов разом зі своїм рудим котом, якому присвятив вірші і який загинув разом з ним

У соцмережах Максима Кривцова багато світлин рудого кота. Один з віршів Максим присвятив саме йому.

Хочу розповісти вам історію

про велетенського кота

рудого

як висохлі серпневі покоси

він має лиш білий нагрудник

сумні зелені

наче зелене масло

очі

часто прижмурює брови

наче вивчає наукову працю

бо сонця тут не трапляється

коли ви востаннє бачили сонце

свого часу

на початку осені

він був загрозою усіх тутешніх мишей

ей

це бліндаж великого рудого кота

пробігай повз нього

як найшвидше

шепотіли вони між собою

silmedia_zgcl/nEgHAwFIg.jpeg
Рудий кіт. Фото зі сторінки Максима Кривцова

Пісні на вірші Кравцова виконує гурт Yurcash «Панівна висота», «Він в ЗСУ, вона в ТРО». Трек «Жовтий скотч» у виконанні гурту став саундтреком до фільму 2020 року «Наші котики».

Влітку 2023 року Максим Кривцов презентував свою збірку на книжковому Арсеналі у Києві, приїхавши з фронту. Саме тоді востаннє більшість друзів бачили письменницю Вікторію Амеліну, яка з форуму поїхала до Краматорська і загинула.

У 2022 році від рук росіян загинуло троє українських письменників. У березні російські військові викрали з будинку дитячого письменника Володимира Вакуленка. Його знайшли через два місяці після зникнення з двома кулями в тілі.

У травні загинув на фронті поет Олександр Бережний, захищаючи Харківщину. У серпні біля Бахмуту не стало 28-річного поета Артема Довгополого.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар