ГУР: росія запустила кампанію з «героїзації» українських ухилянтів

Головне управління розвідки попереджає про російську інформаційну операцію проти України під назвою «Ухилянт».

silmedia_zgcl/2-allYaIg.jpeg
Зображення створене ГУР

У розвідці розповіли, що на платформі ТікТок та інших соцмережах один за одним з’являються ролики, на яких нібито українські чоловіки знімають себе на відео за кордоном на відпочинку та називають себе «ухилянтами».

«Подібний контент швидко набирає перегляди та коментарі аудиторії ― схвальні та критичні, але дискусії під цими відео тільки просувають їх у тренди», — зазначили в ГУР.

Для подібних роликів використовують «народні» пісні, у текстах яких завжди простежується основний меседж ― вихваляння «ухилянтів».

Про те, що росіяни запустили ворожу пропагандистську кампанію свідчить синхронність появи численних пісень і відео, що героїзують чоловіків, котрі відмовляються від служби у війську, також опубліковані ролики зазвичай анонімні й просуванням контенту займаються групи ботів.

«Вказана ІПСО ― класична технологія розколу суспільства, коли з одного боку є «оборонці», а є «ухилянти». Мета таких дій ворога ― зірвати мобілізацію, збільшити напругу в суспільстві через внутрішнє протистояння. Пропаганда кремля не припиняє спроб підірвати українське суспільство зсередини, дискредитувати образ Захисників і Захисниць України, застосовуючи для цього будь-які методи», — зазначили в ГУР.

У розвідці закликали українців критично ставитися до інформації, яка надходить з анонімних джерел.

Нагадаємо, окрім війни на фронті, окупанти намагаються викликати паніку, змусити українців сумніватися в своїх силах та спроможності захищатися. Напередодні Дня вшанування пам'яті жертв Голодомору ворог запустив розсилку фейкових повідомлень про голод в Україні.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар