Гурт Пиріг і Батіг презентували альбом «Замордовані. Подзвін перший»

17 травня гурт Пиріг і Батіг випустив новий альбом — Замордовані. Подзвін перший. Для альбому використали тексти українських поетів, що були замордовані радянським режимом.

silmedia_zgcl/Q6b_NHESR.jpeg
Пиріг і Батіг

Альбом складається з 12 пісень і є першою частиною триптиху.

«Кожна частина — це світлий подзвін пам'яті усім згаданим і незгаданим, бо список надто великий. Такий от підготували вам музичний скарб, заклятий у віртуальні простори, метафоричний передзвін між минулим і сьогоденням, в котрому плекаємо памʼять за усіх замордованих, і вшановуємо сі часи їхніми ж творами», — прокоментував реліз Мар'ян Пирожок.

Тут ви почуєте творчість українського композитора Миколи Леонтовича, який опрацьовував поезію своїх сучасників, зокрема Григорія Чупринки, тексти якого теж присутні у релізі. А також роботи Євгена Плужника, Миколи Вороного, Василя Бобинського та інших. У епілозі використали текст Мирослава Ірчана з твору «Спіть хлопці, спіть». Створювали композиції Володя Андрущак, Ніна Гаренецька, а обробкою займалися Олег Фрост та Лесик Омодада.

Відкриває реліз текст, філософа Євгена Гулевича, який загинув 21 грудня 2022 року на фронті.

Обкладинку створила артстудія AzaNiziMaza під керівництвом Миколи Коломійця.

silmedia_zgcl/gGYXHNPSR.jpeg
Обкладинка альбому

За словами Мар’яна Пирога , гурт пропонує публіці високу українську лірику у комплекті з музичними «шмаганнями». А метою проєкту є підйом українського поетичного пласту на наступний рівень, канонізуючи забутих українських поетів. Також популяризація української мови через різноманітні музичні стилі і жанри, та й просто «всипати батога» піснями на слова славних митців.

Марія Дрофич

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар